UX/UI Design'a nereden başlanır?

Roseika

Kilopat
Merhaba, hayatımda yazılımla hiç uğraşmamış, tamamen bağımsız bir üniversite bölümü okuyan ancak etrafında yazılımcı arkadaşları olan biriyim. Bu ortam ve sosyal medya sayesinde UX/UI tasarım videolarını ve tanıtımlarını görerek bu disipline ilgim olduğunu fark ettim.Sıfır bilgiyle bir yerlerden öğrenmeye başlamak istiyorum. Bu konuda önerebileceğiniz bir eğitmen, kanal, kurs var mı? Ücretsiz olması tabii ki de cazip ancak kaliteli ve öğrenmemi sağlamamı kolaylaştırmak için de ücreti nizami ölçüde olan programlara/kurslara da açığım aynı zamanda.

Budur sende indirim de gözüküyor mu bilmiyorum ama gizli sekme veya yeni açılmış bir hesaptan girersen maksimum 70TL falandır.

Budur sende indirim de gözüküyor mu bilmiyorum ama gizli sekme veya yeni açılmış bir hesaptan girersen maksimum 70TL falandır.
Ama hiç bir kursu tamamen bitirmenizi önermem. Udemy'de yine bir sürü kurs vardır önemli olan pratik.

İngilizce kaynaklar, kendimde zamanında baktığım videolardır takıldığım bir şey olduğunda geri dönüp baktığım oluyor bazen.
Figma Tutorial for UI Design - Course for Beginners
Introduction to Figma - 2021 Beginners Tutorial (Everything You Need to Know in 20 minutes)
Free Figma UX Design UI Essentials Course

Türkçe kaynaklar, Figmayı Türkçe kaynak olarak bulmak zor olabiliyor o yüzden bu paylaştıklarım en azından kendi gözlemlerim sonucu nimetler.
Figma Dersleri - Bölüm 1 - [Temel Seviye]
Uygulamalı Figma Eğitimi
Figma Dersleri #1

Basit yapıları öğrendikten sonra videolarda yapılan ya da verilen örnekleri kendi başınıza bakmadan yapmanızı öneririm. Çünkü Figma ilgi ve zaman istiyor, alışmanız gerekiyor. Lakin Figma'da sizlere önereceğim 2 şey var, eklentileri doğru seçin ve zamanınızı-projenizi güzelleştirin. Diğeri ise kısayolları öğrenin. Gerisi sadece ilginize ve öğrenme hızınıza bağlı olarak gelişecektir.

İngilizce kaynaklar, kendimde zamanında baktığım videolardır takıldığım bir şey olduğunda geri dönüp baktığım oluyor bazen.
Figma Tutorial for UI Design - Course for Beginners
Introduction to Figma - 2021 Beginners Tutorial (Everything You Need to Know in 20 minutes)
Free Figma UX Design UI Essentials Course

Türkçe kaynaklar, Figmayı Türkçe kaynak olarak bulmak zor olabiliyor o yüzden bu paylaştıklarım en azından kendi gözlemlerim sonucu nimetler.
Figma Dersleri - Bölüm 1 - [Temel Seviye]
Uygulamalı Figma Eğitimi
Figma Dersleri #1

Basit yapıları öğrendikten sonra videolarda yapılan ya da verilen örnekleri kendi başınıza bakmadan yapmanızı öneririm. Çünkü Figma ilgi ve zaman istiyor, alışmanız gerekiyor. Lakin Figma'da sizlere önereceğim 2 şey var, eklentileri doğru seçin ve zamanınızı-projenizi güzelleştirin. Diğeri ise kısayolları öğrenin. Gerisi sadece ilginize ve öğrenme hızınıza bağlı olarak gelişecektir.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, tool olarak en önerdiğiniz Figma mı peki? İleride kendimi geliştirdiğimde tabii ki de ticaretine açılmak isterim, bazı şirketler tool kriteri koyabiliyor sanırım.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, tool olarak en önerdiğiniz Figma mı peki? İleride kendimi geliştirdiğimde tabii ki de ticaretine açılmak isterim, bazı şirketler tool kriteri koyabiliyor sanırım.
Şuanlık ücretsiz ve iyi olan Figma var. Figmayı'da Adobe satın aldı onun da ne hali olur bilmiyoruz. Ama Figma gayet iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı