Uydu üzerinden internet ping problemi

MehmetAcar

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarım
Merhaba arkadaşlar, bugün 1-2 saat önce PANANET isimli bir firmadan kişiler geldi ve internetimi bağladılar ping testi yaptım hemen 12ms çıktı speedtest.com'da fakat sonra 60+ gözükmeye başladı. Türkiye sunucularında pingtest.net isimli sitede Frankfurt'a ping testi yaptım bunda sonuçlar ise ping 222ms, jitter 154ms. CS:GO Türkiye sunucularında(Topluluk Sunucuları) 100+ ping alıyorum, sebebi ne olabilir acaba? Uydu üzerinden internet verdiği için gecikme süresi çok olabilir mi sinyal alıp verme vs.

acaba bu forumda ne zaman birinden yardım görücem

Birkaç gündür bende de pingler aşırı fırlamış durumda, TTNET kullanıyorum.
60-90 arası aldığım sunucular 120-170 arasında oynuyor.
Türkiye içi ping normal görünüyor, sanırım Avrupa'ya çıkışta sorunlar var, çünkü ABD pingleri de normal gibi.

TTnet'i kullanıyordum 1.5 yıldır kapattırdım saniyede 0.5 mbps internetten dolayı şimdi buna geçtim 7-8 mbps veriyor ama ping böyle anlamadım Türkiye sunucularında bile 100+ ping veriyor sadece cs:go'dada değil bf3'te Almanya sunucusunda 120 ping

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı