Uydunet mi , TTnet mi , SuperOnline mı ?

HANGİSİNİ TERCİH EDİYORSUNUZ ?

• Oy verenlerin toplamı
    51

Berkcan Ünsal

Hectopat
Daha fazla  
Evime internet bağlattırmak istiyorum. 3 servis sağlayıcısı var. TTnet , SuperOnline ve Uydunet.
Sizce hangisini tercih etmeliyim ?
Mahallede Fiber altyapısı hiçbir sağlayıcıda yok. Yani adsl olacak.
Ben TTnet düşünüyorum. Aralatında en uygunu o şuan. Sizin görüş ve bilgilerinizi öğrenmek istiyorum.

Benim için de çok önemli bir soru bu. Şu an çalışmaktayım, memlekete gidince eve internet bağlatacağım.

Açıkçası Superonline fibernet kullandığım dönemlerde çok memnundum. Fiber (içi cam olan) kablolu bir bağlantıydı ve internette herhangi bir kopukluk veya sıkıntı vb. şeyler yaşamadım. İnternet hızı falan muazzam iyiydi. Sadece 100 gb AKK zımbırtısı vardı. O biraz can sıkıcı olabiliyordu bazen.

TTNet olmadıkça sorun yok. Çok uğraştırıyor beni hep ayrı bir sorun çıkıyor. Yazsam uzar gider ama apartmanın dışından kablo bile çektirdim. Başka birşeye suç attılar. Akşamları hız çok düşüyor bizim burda. En son modemde sorun olabilir diye sayıklama başladılar. Dedim garantisi yok mu veya bir yolu? Ücretli ekip çağırabilirmişim baktırtmak için. Yani suçlu hiç ttnet olmaz hep başkası. Bu yüzden ttnete geçme çok başın ağrıyabilir orada altyapı düzgün değilse.

Merhaba, Fiber altyapısı yok bizim burada. O nedenle,
Bugün Turkcell Yalın ADSL 16 MB'e kadar Üniversite öğrenci tarifesinden bağlattım.
TTnet vardı yan dairede amcamın evinde. Berbattı TTNet. Ama Turkcell bağlatınca şimdi gerçekten sorunsuz. AKK dolunca görünecek asıl ne olacaksa. Bakalım. En azından TTNet'ten iyidir Turkcell. 5 TL fazla olsun iyisi olsun kardeş. Yavaş internet insanı kanser eder.

DSL alacaksanız, TTNet'ten başka firmaya gitmeyin. Çok uğraşırsınız.

Uydunet varsa durmana bile gerek yok. Direk geç Uydunet'e.

Superonline Fiber gelmedikçe de çıkma Uydunet'ten. Uydunet, TTNet Fiber'den de daha iyi.

Hatta fiyat olarak paketlere baktığımızda bana kalırsa Uydunet Superonline Fiber'den de daha iyi ama Superonline'ın ping avantajı var :)

Şimdi şöyle bir sorun çıktı. Uydunet altyapısı bulunduğum bölgede yok. Yani uydunet bağlatamıyorum. Kaldık TTnet ve SuperOnline a. Ttnet 24 mbit 24 ay tahhüt 75 gb akk 62 lira ( ilk ay 72 lira ).
Superonline 16 mbit 27 ay tahhüt ( ilk 3 ay ücretsiz ilk ay 15 lira devlet vergisi ) 75 gb akk 69 lira.
İkiside modem ve bağlantı hizmetini ücretsiz yapıyor.
Daha önce TTnet başka yerde kullandım bir sorunla karşılaşmadım ama hizmeti berbattı.
Superonline hiç kullanmadım hızı daha düşük ttnete göre ve fiyatı daha fazla.
Bu arada yalın yani telefonsuz olucak ve fiber hiçbiri desteklemiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı