Uydunet Modem için Access Point Önerisi

Mert Özşen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Türksat Uydunet'e kaydolduğumda Netmaster CBW-383Z4 modem bağlanmıştı. Yaklaşık 2 senedir bu modemi kullanıyorum. Genelde kabloyla kullandığım için bir sıkıntı yaşamadım. Daha sonra masaüstü bir bilgisayar topladım ve bunu odama kurmak istedim. Bir adet AirTies Air 2315 aldım. Modem ise salonda. Aralarında 15m var. Ve direk yayını kesecek herhangi bir duvar yok. Sadece odanın ahşap kapısı var. (Daire 75m2) Sinyal seviyesini Win10 da 3 çizgi olarak aldım. Başta internette sıkıntı yok gibiyse de biraz kullandıktan sonra sayfalar oldukça geç açılmaya oyunlarda pinglerde aşırı uçmalar bazen de kopmalar yaşadım.

Asus USB-N14 ile denedim. Sinyal seviyesi tam oldu. Kopmalar kalmadı ancak hız düşümü ve ping sorunu aynen devam etti. Bu NetMaster Modemlerin wireless konusunda sıkıntılı olduğunu okudum. Bir adet access point almaya karar verdim. Maksimum 180TL fiyata iki tane model arasında kaldım.

TP-Link Wa901nd
TP-LINK TL-WA901ND 450 Mbps Kablosuz 3x5dBi Değiştirilebilir Fiyatı

Linksys WAP300n
LINKSYS WAP300N 300MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-N ACCESS POINT

Alacağım cihazı Access Point modunda kullanacağım. Şu anda hız 10Mbit Download / 1 Mbit Upload. Taahhüt bu ay bitecek. 50mbit Download / 4 mbit Upload 50GB AKN paketine geçiş yapacağım. Bundan dolayı da hız kaybı yaşamak istemiyorum.

Bu iki modemi varsa kullananlar herhangi bir sorun yaşadılar mı ? Sinyal kaliteleri ne durumdadır ? Stabilite olarak hangisi daha garantidir? Yardımcı olurlarsa sevinirim.

Veya aynı fiyat aralığında hangi access pointleri önerirsiniz. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı