Uydunet sorunluymuş ! İşte size 1 Mbps farkı !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert

Gigapat
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
7.144
Çözümler
38
Beğeniler
6.677
Yer
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu bazı insanlara "kapak" olsun diye açıyorum. Uydunet çok yavaş gibi şeyler deniyor. Haklısınız da fakat bu sorunlar gün geçtikçe azalıyor. 512 Kbps internetimi 1 Mbps'e çıkardım. Çok yüksek hız değil. Fakat her türlü oyunu açabiliyorum ! Multi Theft Auto'da yabancı serverlarda bana mısın demiyor. Buyrun size testlerimin fotoğrafları.

İlk önce canım Eskişehir'im testi (Nedense ben Eskişehir'de olmama karşın beni Ankara'da gösteriyor.):Soruyorum. Kim TTNET 8 mbps'e KADAR tarifesinde bu pingi alabiliyor ?

Şimdi biraz uzaklaşarak İstanbul'a gidelim.Töbe töbeeee. Hatalı test mi yaptım ? Hayır! Upload'ın biraz düştüğünü görüyoruz. Ping hala 10 ms !

Yurt dışına uzanıp Porto'ya gidelim.Nazar değdirdiniz internetime ! Porto sunucusunda hız düşüşü yok. Ping ise 120 ms'ye çıktı. 1 Mbps internet bu yahu. 50 Mbps fiber değil ki. Tabi ki ping biraz yükselecek.

Şimdi Amerika kıtasına uzanalım. Miami ! Ping biraz daha artıyor.Ping artıyor hız düşmüyor. Online oyun Uydunet'te oynanır !Eveeet şimdi diyeceksiniz bu internetin hızı düşmez mi ? Tabi ki düşer! Bakın.Çok üzgünüm :(. Ping bence normal. Sydney'e gittik yahu! Ama bir dakika. Hız düşüşü yok! Özür dilerim yanlış fotoğraf koydum. En uzak yerleri denedim ama yapamıyorum. Olmuyor. Mars'a SpeedTest'ler başlasın söz bir tane yapacağım. Umarım hızım düşer. (Ne diyorsun sen :D.)

Evet bu şekilde. Şimdi isterseniz Bir IDM yolcuuğuna çıkalım. Test İndirmemiz: Ubuntu

Sürpriz sizi bekliyor. İnanamayacaksınız ! ADSL 2 Mbps'e kafa tutuyorum!Arkadaşlar fotoğraflar orjinal. Ordan burdan kapmadım. GörüyorsunuzSONUÇ: Sonuca gelirsek, Uydunet bazı yerlerde sorunlu evet. Ancak bazı yerlerde böyle :) Başka test isterseniz yapabilirim. Her türlü yoruma açığım.
 

Gennosuke

Hectopat
Katılım
10 Temmuz 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
1
Uydunet'te IP değiştiremiyorsun diyorlar. Doğru mudur? En azından bazı modemleri bu sıkıntıyı çıkarıyor diyorlar. Eğer öyleyse internete girdiğiniz daima IP sabit bir olacağından internetten gelebilecek her türlü tehtide de açıksınız demektir. (Özellikle de bankacılık işlemi yapıyorsanız IP'niz sabit olacağından hacker ve lamer tayfası bakımından ev kullanıcısı için büyük sıkıntı oluşturur. Bildiğim kadarıyla statik yani sabit IP adreslerini sunucular ve web hostingler kullanır...) Ayrıca VPN, Proxy ve benzeri hizmetler kullanmak için modemden bir ayarı aktifleştirmek gerekiyormuş? Yanlış anlamayın, bilgi edinmek için soruyorum. Malum Phorm'da geldi, evimi taşıdığım yerde Uydunet'e geçmeyi planlıyorum. Zaten çok çektim bu servis sağlayıcının sorunlarından... (İsmini zikretmeye gerek yoktur herhalde bu malum firmanın... :) )
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Mert

Mert

Gigapat
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
7.144
Çözümler
38
Beğeniler
6.677
Yer
Eskişehir
Uydunet'te IP değiştirebiliyorsun. Sadece ADSL kadar sık değil o kadar. Modemi tak ve gir internete. Hiçbir ayar falan yok.

NOT: Çevrende Uydunet kullananlardan bilgi almanı tavsiye ederim.
 

Gennosuke

Hectopat
Katılım
10 Temmuz 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
1
Nasıl yani ADSL kadar sık değil? Örnek verebilmeniz mümkün mü? Günlük belli bir limiti mi var? Ayrıca bazı forumlarda Uydunet'te VPN ve Proxy gibi hizmetleri kullanmak için modemden bir ayarı aktifleştirmemiz gerektiğini söylüyorlar. Böyle bir ayar yapmamıza gerek var mı yoksa hiçbir değişiklik yapmadan kullanabiliyor muyuz?
 

Ömer Gündüz

Kilopat
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.584
Beğeniler
973
Yer
İstanbul
Ya uydunet candır can! Siz veriyorsunuz 60 lirayı 8 mpbs'ye KADAR alıyorsunuz. Ayın kaç günü 800 KB'yle indirme yapıyorsunuz bana söyleyin? Sadece bant genişliği sıkıntılı uydunette o da hiç bir şey. AKK derdi yok tek başıma geçen ay 165 GB download yapmışım hala tam gaz 360 KB'lye indiriyorum... 50 TL 3mbps kesintisiz. Servisde gayet iyi...
 

Gennosuke

Hectopat
Katılım
10 Temmuz 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
1
Tamam, doğrudur. Zaten kötülemiyorum fakat tek merak ettiğim yukarıdaki bilgi almak istediğim konular... :) Evimi taşıdığım bölgede Uydunet var ise geçmeyi de düşünüyorum. Bıktım bu verdiği tek hizmet reklam olan firmadan... Onda da zaten artık zorla reklam açtırıp kayıt altına alacak Phorm ile herkesi... Yalnız Uydunet'i incelediğimde şuana kadar rastladığım şikayet konuları bölgesel performans ve müşteri hizmetlerinin faks istemesi gibi bir abukluk görünüyor. Bazı kullanıcılar çok memnunlar, bazıları bölgesel performans mevzuu yüzünden çileden çıkmış... Çevredeki kullananlara sormak şart gibi görünüyor. En azından bulunduğunuz bölgede kullanan var mı diye forumlarda da soruşturmak en iyisi... Yine de piyasadaki en iyi alternatif olarak görünüyorlar şu an... Ayrıca " 'e kadar " ve " Adil Kullanım Kotası " gibi saçmalıkları da bulunmuyor.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Mert

Mert

Gigapat
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
7.144
Çözümler
38
Beğeniler
6.677
Yer
Eskişehir
Katılıyorum. Uydunet candır can !

- - - Güncellendi - - -

Eklemeyi de unutmayayım. Bence uydunet 1 Ağustos'ta fiyatlarını indirebilir. Sanmıyorum ama olabilir. İşte o zaman 3 mbps e geçerim.
 

yozlasdas

Hectopat
Katılım
13 Eylül 2011
Mesajlar
578
Beğeniler
260
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Uff sen hızın düşüceğinimi zannediyordun. Wireless'dede hız düşük diyiyoruz ama aslında gecikme süresi fazla. Hızın 1mb olsada senin ping'in fazla. Sdney'den 1mb kullansan ne olcak sen ona 370 ping ile bağlanana kadar oo.:eek:
 
KS
Mert

Mert

Gigapat
Katılım
11 Haziran 2012
Mesajlar
7.144
Çözümler
38
Beğeniler
6.677
Yer
Eskişehir
Ben wireless bağlanarak yaptım bu testleri :D
 

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.


Yukarı