Uygulama açınca bellek ve disk kullanımı artıyor

revalidate

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir uygulama açınca disk ve bellek bir anda uçuyor. Boştayken bilgisayar CPU %1, bellek %50, disk %2 falan oluyor. Bu arada bilgisayar eski.

Uygulamaya göre değişir. PC özellikleri nedir? Hangi uygulamalarda oluyor? Görev Yöneticisi üzerinden SS atabilir misiniz?

Uygulamaya göre değişir. PC özellikleri nedir? Hangi uygulamalarda oluyor? Görev Yöneticisi üzerinden SS atabilir misiniz?

Bilgisayar çok eski ASUS N53sv özelliklerini bilmiyorum ve de ek olarak bilgisayarda 4 GB RAM var 2,5 GB'ını kullanıyor BIOS'ta da RAM'la alakalı bir şey yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    101,1 KB · Görüntüleme: 25
  • wewqe.PNG
    wewqe.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 29
Zaten BIOS üzerinden uğraşmayın. Bazı Windows servisleri de kullanıyor. Windows + R yapın ve gelen ekrana services.msc yazın. Hizmetler menüsünde Windows Update'i bulun ve başlangıç türünü devre dışı bırakıp deneyin. SSD yoksa disk kullanımı daha yüksek olabilir.

Zaten BIOS üzerinden uğraşmayın. Bazı Windows servisleri de kullanıyor. Windows + r yapın ve gelen ekrana services.msc yazın. Hizmetler menüsünde Windows Update'i bulun ve başlangıç türünü devre dışı bırakıp deneyin. SSD yoksa disk kullanımı daha yüksek olabilir.

Onları bilgisayarı formatladığımda yapmıştım da Minecraft gibi oyunlarda FPS 100 oluyor ama disk bellek kullanımı fazla oluyor yine de teşekkürler.

Onları bilgisayarı formatladığımda yapmıştım da Minecraft gibi oyunlarda FPS 100 oluyor ama disk bellek kullanımı fazla oluyor yine de teşekkürler.
Anladım hocam. Sistemde SSD yoksa dediğim gibi daha fazla olabiliyor. 4 GB RAM için de kullanım oranı normal duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı