Çözüldü Uygulamalar ilk açıldığında işlem yapmıyor Chrome, Spotify vb

• Konuyu başlatan ESO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 478
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ESO

Centipat
Sorunum çok garip, ilk defa Chrome'ya da vb. açmaya çalıştığımda program donuyor mesela Spotify açıyorum 5-10 saniye çevrimdışı görünüyorum sonra geliyor Chrome ise bekletiyor video atacağım serbest mi bilmiyorum ama anca video ile açıklayabilirim. Ne yapmam gerek en ufak fikrim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Oyunlarda herhangi bir problem yok sadece bu tarz uygulamalarda şu an Chrome ve Spotify'da denk geldim sistemim şu şekilde
  • MSI H170 GAMING M3 anakart.
  • i5 6500 CPU.
  • MSI GeForce GTX970 GAMING 4G GDDR5 4 GB 256Bit NVIDIA DX12 ekran kartı.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8) 2400MHz DDR4 cmK16GX4M2A2400C14 bellek.
  • 120GB SSD ve 500GB HDD.
Sistem özelliklerini belirtmemişsin. HDD veya RAM ile alakalı bir problem gibi geldi. Oyunlarda böyle bir problem yaşıyor musun? Ayrıca sistemi taratmayı da deniyebilirsin.

RAM'lerdeki OC'yi kaldırınca sorunum çözüldü. Konu kapanabilir, teşekkürler.
Oyunlarda herhangi bir problem yok sadece bu tarz uygulamalarda şu an Chrome ve Spotify'da denk geldim sistemim şu şekilde
  • MSI H170 GAMING M3 anakart.
  • i5 6500 CPU.
  • MSI GeForce GTX970 GAMING 4G GDDR5 4 GB 256Bit NVIDIA DX12 ekran kartı.
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8) 2400MHz DDR4 cmK16GX4M2A2400C14 bellek.
  • 120GB SSD ve 500GB HDD.
Sistem özelliklerini belirtmemişsin. HDD veya RAM ile alakalı bir problem gibi geldi. Oyunlarda böyle bir problem yaşıyor musun? Ayrıca sistemi taratmayı da deniyebilirsin.

RAM'lerdeki OC'yi kaldırınca sorunum çözüldü. Konu kapanabilir, teşekkürler.

Çözüm
O zaman uygulamalar ile alakalı bir problemde olabilir. Spotify ve Chrome'u sıfırlamayı dene gerekirse uygulamayı komple sil tekrar kur.
Birde SSD sağlığına bakar mısın? Oyunlarda bir problem olmadığını söyledin büyük ihtimalle oyunlar HDD üzerinde çalışıyor. SSD'nin ölmüş olma ihtimalide var.

Yeni konular

Geri
Yukarı