Uygulamaların İnternetini kısıtlama

WomenBeta

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar online oyun oynuyorum ve pingim sabit olmuyor. Durmadan lag oluyor bende telefondaki interneti PC'ye bağlıyorum ancak diğer uygulamalarla birlikte kotayı çok yiyiyor ben de istiyorum ki kendi TTNET internetimi bu diğer uygulamalarda telefondaki internetimi de online oyunumda kullanmak istiyorum. Böyle bir şey yapabilir miyim böyle kısıtlayan bir uygulamam mevcut mu? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Öyle yapmak yerine internet sorununu çözmeniz daha mantıklı.
Ayrıca bildiğim kadarı ile kolayca iki ağa birden bağlanmak mümkün değil.

Olabilecek sebepler sırasıyla;
Sebep 1 - Bilgisayarda virüs olabilir.
Sebep 2 - Wi-fi bağlantısında sorun olabilir.
Sebep 3 - Duvardan çıkıp modeme (yada splitter'dan modem ve telefona) bağlı olan kablo sorunlu olabilir.
Sebep 4 - Modem sorunlu olabilir.
Sebep 5 - Bölge hattından gelip binanızın içinden geçen kablo sorunlu/eskimiş olabilir.

Not - Eğer ki ping sorununuz sürekli yaşadığınız bir sorun değil de mesela sadece bugün olan bir şeyse veya sadece bu hafta yaşadığınız bir sorun ise bu işlemlerden önce servis sağlayıcınız ile irtibata geçebilirsiniz. Bakım çalışması vs. olabilir.
Eğer sorunu hep yaşıyorsanız ve internet hızının en az 3 Mbps ise bu işlemleri deneyebilirsiniz.
Aksi taktirde sorununuz bunların hiç biri olmayıp sadece bir bakım çalışmasından kaynaklı olabilir veya hızınızın yetersiz olmasından.

Adım 1 - Öncelikle telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda ping sorunu yaşamıyorsanız demek ki bilgisayarınızda virüs yada arka planda internetinizi sömüren bir uygulama yok.

Adım 2 - İnternete Wi-Fi ile bağlanıyorsanız birde ethernet(internet) kablosu kullanarak bağlanıp ping durumunuzu test edin.

Hatırlatma - Anlık olarak pingi şu şekilde kontrol edebilirsiniz; CMD (Komut Yöneticisi)'ni açıp bunları yazın. ping www.google.com.tr -t
Şeklinde yazdığınızda gelen sonuçlarda time=80ms yazan yer sizin pinginizi anlık olarak gösterir.
Link kısmını Google yerine oynadığınız oyunun sitesini yazabilirsiniz.
Örn: ping tr.leagueoflegends.com -t

Adım 3 - Duvardan çıkıp modeme bağlanan telefon kablosunu değiştirin. Fiyatı ucuz olan bir şey zaten.
Varsa; Splitter cihazını söküp kabloyu aracı olmadan direk olarak modeme bağlayın ve durumu test edin.

Adım 4 - Eğer mümkünse modemi değiştirmeyi deneyin. Bir tanıdığınızdan falan modem ödünç alabilirseniz test amaçlı deneyebilirsiniz.

Adım 5 - Duvarın içinden geçen kablonuzu bir elektrikçiye yeniletin.

Not - Dördüncü ve beşinci adımlar biraz masraflı olabileceğinden ve siz sorununuzu üçüncü adıma kadar çözemediyseniz sorunu dördüncü yada beşinci adım çözecektir ama dediğim gibi biraz masraflı olacağı için hangi adımı ilk uygulayacağınıza dört ile beş arasına siz karar verin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı