Uygun fiyata Battlefield V için sistem tavsiyesi

ILyas

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımı güncellemek istiyorum. RAM, ekran kartı, islemci, anakart tavsiye edebilir misiniz? En uygun fiyat için. BF4, 5, GTA 5, Arma 3, Flight Simulator, War Thunder gibi oyunları orta ayarlarda sorunsuz oynamak için.

Bütçem 2200 lira. İkinci el düşünüyorum zaten. Şimdiki sistemim:
i3 540 3.02 GHz.
HDD 500 GB.
RAM 4 GB.
500W APU.
1156 socket motherboard.

RAM kaç MHz olduğunu söyler misin? HDD işe yarar, büyük avantaj, güç kaynağı iyiyse güç kaynağı masrafından da kurtuluruz. Çok geç oldu, ben size yarın güzel bir sistem toplayıp gelirim.

RAM kaç MHz olduğunu söyler misin? HDD işe yarar, büyük avantaj, güç kaynağı iyiyse güç kaynağı masrafından da kurtuluruz. Çok geç oldu, ben size yarın güzel bir sistem toplayıp gelirim.
RAM 1300 MHz. Nasıl anlatsam bilmiyorum ki. Mesela 1156 socket için ikinci el en iyi işlemci sonra o işlemci için en uygun ekran kartı falan. CPU sogutmam iyi. Güç kaynağı iyi.

Belirtmiş olduğunuz bütçe bandı dahilinde Intel Xeon X3440 işlemciye OC yapmak kaydıyla; 8 GB DDR3 1600 Mhz bellek + Sapphire Pulse RX 570 8G + Arctic ESports 34 CPU soğutucu(alternatif olarak belirttim, elinizdeki belirtirseniz iyi olur) + High Power 500W 80+ Bronze PSU (sağlam bir ürününüz varsa buna bile gerek yok) desteğiyle söylediğiniz oyunların hemen hemen çoğunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

RAM 1300 MHz. Nasıl anlatsam bilmiyorum ki. Mesela 1156 socket için ikinci el en iyi işlemci sonra o işlemci için en uygun ekran kartı falan. CPU sogutmam iyi. Güç kaynağı iyi.

Bir tane daha aynı RAM alırsanız iyi olur. @Jonathan North güzel bir sistem önermiş, ben i5 2500K önerebilirim, 300 TL'ye bulunabiliyor. Ekran kartı GTX 970, RX 570 dengi bir kart hatta bazı yerlerde geçiyor. GTX 970, daha avantajlı bir kart çünkü AMD gibi sürücü sorunları yok ve bildiğim kadarıyla daha az güç tüketiyor. Anakart hakkında diğer arkadaşlar daha yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı