Uygun Fiyatlı VDSL Modem Tavsiyesi

Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese Merhaba,

Uzun bir aradan sonra modem değişikliğine gitmek zorunda kalıyorum. Taşınacağım yere yeni yaptığım daire içi altyapının hakkını da vermek ve altyapının desteklediği en yüksek indirme hızına ulaşmak için (zamanında iki katını ödemeyip almadığım VDSL destekli model yüzünden) şimdi tekrardan modem değiştirmek zorunda kalıyorum.

Öncelikle tercih kriterlerim;
  • TürkNet ile uyumlu,
  • Sahip olduğu LAN çıkışları Gigabit (10/100/1000Mbps veya 1GBaseT) olan,
  • Fiyatı uygun olan
modem modelleri olacaktır. Eğer yine alternatif olarak uygun fiyatlı 5GHz bandında da yayın yapabilen model bulabilirseniz onları da kabul ederim. :)

Aktif kullandığım modem:
  • TP-Link TD-W8970v1
Yeni altyapıda kullanacağım Switch ve AP:
  • TP-Link WDR-7400 1750MBps Dual Band AP
  • TP-Link TD-SG1008G 8Port Gigabit Switch
Teşekkürler.

Önerin için teşekkürler @Ali Eren Han ,

TP-Link VR400 modeli şuan da kullandığım 8970 ile aynı kasaya sahip. Zamanında para verip almadığım 9980'nin kırpılmış modeli kendisi. Bazı yorumlarda sadece LAN/WAN destekli portun Gigabit desteklediğini belirtenler mevcut. Datasheet ve Klavuzunda da portların hızlarını özellikle belirtmemişler. Bu sebeple VR400 önerini maalesef es geçmek durumundayım.

Önerin ve ilgin için teşekkürler.

Dipnot: O fiyat bandına girmem şimdilik zor. Fakat girersem de AirTies'ın 5750/5760 modeli ek birkaç özelliğe rağmen daha uygun fiyata sahip.

Bugün baktım ve gerçekten sadece LAN/WAN portu gigabit, diğerleri 100'e kadar maalesef. Sitesinde bakınca gigabit portlar çoğulmuş gibi yazılmış. Hiç dikkat etmemiştim üzüldüm açıkçası.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı