Uygunsuz Üslup Cezası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
2016 yılından beri bu forumdayım ve muhtemelen 1 tane dışında ceza itirazı konum yoktur. Zaten bu da itiraz konusu değil. 2 saatlik cezaya itiraz etsem ne olur etmesem ne olur...

Sadece ceza verdiğiniz mesajın neresi uygunsuz üslup onu anlayamadım. Hatta bundan daha uygun nasıl bir üslup olabilir? Mükemmel bir biçimde anlatmak istediklerimi saygı ve yazım-noktalama kurallarına uyarak anlattığımı düşünüyorum.

"Lütfen mesajlarınızda kullandığınız üsluba özen gösteriniz.

Neden anime izlenir veya oynanır?
@Yekta Barış KURU Bu olmadı. Anime izlemeye başlayacak birine gidip de SAO önermek pek mantıklı değil. SAO zaten büyük yaş kitlesine hitap eden bir Anime değil. Çok izlenmesine rağmen çok fazla eleştiri almasının sebebi bu. Onu izlemesi gereken yaş kitlesi 0-14, hadi zorlayayım 0-15'dir. Burada "Yaa 15 yaşından büyükseniz SAO izlemeyin" demek istemiyorum veya "SAO çocuklar için" gibi bir hakarette bulunmuyorum. Ama gidip de 5 yaşındaki çocuk için yapılmış çizgi filimi 60 yaşındaki adama izletirseniz doğal olarak kötü yorum yapar. SAO da aynı şekilde. Ağır Shounen dediğimiz türe giriyor SAO. Bu yüzden bahsettiğim yaş aralığında olmayanlar için pek uygun bir Anime değil.

@Arda_Animations Plot'ları inanılmaz zekice yazılmış, Mind-Blowing denen Psikolojik ve ağır bir tür önermeyeceğim. İlk defa Anime izlediğinizden dolayı daha Anime'nin nasıl bir şey olduğunu anlamadan, anlamaya çalışırken böyle ağır bir Anime önerirsem sadece ekrana boş boş bakıp hiç bir şey anlamayabilirsiniz. Ne tür izlediğinizi bilmiyorum bu yüzden bir kaç tür birden önereceğim:

Dram biraz fazla ama romantizmi de güzel, özellikle inanılmaz OST'leri ile Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii Desu ka? Sukutte Moratte Ii Desu ka? önerebilirim.

Ya da "Cool" ana karakter Sci-Fi temasıyla insanların arkasını tekmelesin, aynı zamanda da güzel çizimlere ve güzel bir World'e de sahip olsun derseniz Mahouka Koukou no Rettousei öneririm.

Biraz daha psikolojik (Hafif) olsun, realistik (Gerçekçi) olsun, MC bir şeyler elde etmek için çabalasın, hikayesi güzel olsun, çizimler de güzel olsun derseniz Tate no Yuusha öneririm.

Güzel bir romantizm ile iyi hazırlanmış bir hikayeye sahip ve aynı zamanda normalden farklı SuperNatural elementi olsun derseniz Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai öneririm. OST'leri de güzeldir.

Bu uyarı nedeniyle hesabınızın yetkileri geçici süreliğine kısıtlanmış olabilir."

Bunu veren moderatör ile geçen 2 yazım hatası uyarımı veren moderatörün aynı olduğunu düşünüyorum. Yeni mi moderatör oldu bilmiyorum artık.

Mesajınızın eski hâli şöyle;

1603711381413.png

''Maalesef kafanızın içindeki işlemeyen organ...''

Mesajı düzeltip cezayı düzeltilen mesaj üzerinden attığımız için ''haksız'' bir ceza olduğunu düşünmüşsünüz.

Verilen ceza doğru.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı