Uyku düzenimi düzeltemiyorum

arcaozen

Hectopat
Sabah 7-8'lere kadar uyanık durup saat 17'de uyanmaktan bıktım.
Nasıl düzeltebilirim?
1 gün boyunca uyanık durup 23.00-01.00 gibi saatlerde uyumayı denemeli miyim?
Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben öyle düzelttim. Hiç uyumadım, gece 11 gibi uyudum. Alarmı saat öğleden sonra 1 olarak kurdum ve kendiliğinden düzeldi.

Ben her ay düzenli olarak yapıyorum bunu. Hatta şu an bile sabahladım ki akşam uyuyayım. Gidip soğuk süte 3 kaşık Nescafe Gold koyuyorum sonra içiyorum. Beni biraz tutuyor, kalan zamanı da oyun oynayarak geçiriyorum.

Çok berbat bir durum ben de kaç aydır öyleyim ve düzeltemiyorum.

Şu birkaç gündür düzelttim ama sonra yine bozulur mu bilmiyorum.
Tamamen düzelmesi için 1 ay boyunca aynı saatlerde yatıp kalkmak gerekiyor diye okumuştum bir yerde.

Bu sefer düzeltirken şöyle yaptım:
Mesela Sabah 7 de yattınız ve 15.00 da kalktınız sonraki gün 7'de degil 9 yatıyorsunuz bu sayede 15'de degil 17.00'de kalkıyorsunuz, böyle yapa yapa 23.00 civarına öteliyoruz uyuma saatini ve öylece düzeliyor.
Tam tersi daha sağlıklı aslında ama uyku düzeni bozuksa zaten erken uyuyamazsınız diye düşünüyorum.

1 gün boyunca uyanık kal ya da kendine eziyet çektirmek istemiyorsan 2-3 saat gibi ufak zaman aralıklarında uyu ve kalkmaya çalış. Anca öyle düzelir yoksa diğer türlü çok zor.

1 gün uyanık kalmayı denedim.
saat 2 de 1 saat kestirdim ondan sonra saat 11 de yatıp 4 te tekrar sebepsiz bir şekilde uykumdan uyandım sonrada sabah 6 da uyuya kaldım. 1 kere daha deneyeceğim belki bu sefer işe yarar.

Sabah 7-8'lere kadar uyanık durup saat 17'de uyanmaktan bıktım.
Nasıl düzeltebilirim?
1 gün boyunca uyanık durup 23.00-01.00 gibi saatlerde uyumayı denemeli miyim?
Tavsiyeleriniz nelerdir?
Uyanık kalıp akşam erken yatmayı dene. Ama bunları yaparken şurada 2 dakika uzanayım şeklinde hareketlere girme. Direk uykuya dalarsın. Bu sefer akşam uyuyamazsın. Kendine uyumamak için uğraşlar bul. :)

Geri
Yukarı