Uyku moduna alınca 1660S fanı çalışmıyor

akaturtle

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı maksimum 6 ay oldu. Eskiden bir oyuna girdiğimde fanlar direkt açılırdı ve oyundan çıkınca kapanırdı ama şimdi bilgisayarı açar açmaz bir tane fan çalışıyor ve bilgisayarı kapatana kadar fan çalışmaya devam ediyor. Ama bu fan ekran kartının fanın sesine benzemiyor çünkü ilk aldığımda böyle bir ses yoktu son bir ay içinde olmaya başladı. Uyku moduna aldığımda fan kapanıyor ve oyuna girene kadar hiç açılmıyor o fan. Oyuna girdiğimde de tekrar hiç kapanmadan çalışmaya devam ediyor. Bir fikri olan var mı bu sorun hakkında?

Ekran kartım 1660S.
Ek olarak ilk zamanlarda PC'nin açıldığını bile anlamıyordum o kadar sessizdi ama şu an odam mutfağa uzak olmasına rağmen mutfaktan duyuluyor fanın sesi.

Ekran kartlarının fanı gerekli olmadığı zaman kapanabilir.
Bu bir sorun değil.

Eskiden hiç fan sesi yoktu aşırı sessiz çalışıyordu ama şimdi sürekli bir fan çalışıyor ve oyuna girdiğimde ekran kartının fanlarının çalışma sesini duyamıyorum. İlk başlarda direkt anlaşılıyordu fanın çalışıp çalışmadığı.

Eskiden hiç fan sesi yoktu aşırı sessiz çalışıyordu ama şimdi sürekli bir fan çalışıyor ve oyuna girdiğimde ekran kartının fanlarının çalışma sesini duyamıyorum. İlk başlarda direkt anlaşılıyordu fanın çalışıp çalışmadığı.

Bilgisayar tozlandı ise işlemci PSU'ya da kasa fanlarından birisi olabilir.

1620597003644.png

Yeni konular

Geri
Yukarı