Uyku modunda PC kendi kendine açılıyor

Kendi kendine uyandıktan sonra, komut istemine şu komutu girerek neyin bilgisayarınızı uyandırdığını öğrenebilirsiniz.
Kod:
powercfg -lastwake

Örneğin bende bunu Ethernet yapıyordu, ben de Aygıt Yöneticisi'nden Ethernet aygıtının cihazı uyandırmasını engelleyerek çözmüştüm.

Konuyu hortlatayım :)

Bu komut ile neyin kapattığını buldum. Gerekli ayarı yaptım ama hiçbir işe yaramadı. Aynı sorun devam ediyor. Uyku moduna alıyorum hemen geri açılıyor :(

Aynı şeyi yaşadım, muhtemelen şu ayarı kapatınca sonlanacak. Kayda geçsin diye paylaşıyorum:

Eki Görüntüle 559145

Bunu da denedim. İşe yaramadı.

Çözdüm. Resimde işaretlediğim klavye fare hepsinin özellıklerıne girip "güç yönetimi" sekmesindeki ilgili ayarı kapattım. Ardından bilgisayarı uyku moduna aldım. Ve kendiliğinden açılmadı.
Kasanın güç tuşuna basınca açıldı. Sorun çözülmüş oldu.

Dosya Ekleri

• yrtytryrt.PNG
    yrtytryrt.PNG
    44,3 KB · Görüntüleme: 298
Son düzenleme:
Bende sadece klavyeyi söylediginiz gibi yapınca sorun düzeldi, fareyi kullanıyorum kasanın tuşuna basmaktan hızlı oluyor.

Konuyu hortlatayım :)

Bu komut ile neyin kapattığını buldum. Gerekli ayarı yaptım ama hiçbir işe yaramadı. Aynı sorun devam ediyor. Uyku moduna alıyorum hemen geri açılıyor :(

Bunu da denedim. İşe yaramadı.

Çözdüm. Resimde işaretlediğim klavye fare hepsinin özellıklerıne girip "güç yönetimi" sekmesindeki ilgili ayarı kapattım. Ardından bilgisayarı uyku moduna aldım. Ve kendiliğinden açılmadı.
Kasanın güç tuşuna basınca açıldı. Sorun çözülmüş oldu.

Teşekkür ederim.

1694430217233.png

Bende aynı sorunu yaşıyorum söylediğiniz komutu CMD de aratınca bu çıktı sorun neden kaynaklı yardımcı olabilecek var mı?

Kendi kendine uyandıktan sonra, komut istemine şu komutu girerek neyin bilgisayarınızı uyandırdığını öğrenebilirsiniz.
Kod:
powercfg -lastwake

Örneğin bende bunu ethernet yapıyordu, ben de aygıt yöneticisinden ethernet aygıtının cihazı uyandırmasını engelleyerek çözmüştüm.
Hocam benim laptopta da ayni sorun var uykuya aliyorum 2-3 dk sonra wireles klavye ışıkları yanıyor ve ekran açılıyor dediginizi yazdim bu cikti

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240115_003136_Camera.jpg
    Screenshot_20240115_003136_Camera.jpg
    558,7 KB · Görüntüleme: 75
Merhaba,
Home Assistant ile uğraştığımdan dolayı belki birilerine yardımı olur diye yazayım dedim. Uzaktan (akıllı ev sistemi ile) PC'yi başlatmak için 2.5GB Ethernet Controller ayarlarında "Bu aygıt bilgisayarı başlatsın" seçili kullanıyorum. Ancak altındaki "Yalnızca sihirli bir paketin bilgisayarı uyandırmasına izin ver." seçeneğini seçmezseniz belli aralıklar ile ağdan aldığı sinyale göre PC'yi çalıştırabiliyor.

Geri
Yukarı