Uyku modunda USB portları çalışıyor

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Bilgisayarı uyku moduna aldığımda ya da kendi kendine uykuya geçtiği zaman arkadaki ve öndeki USB portlarına güç gidiyor. Bunu kapatmamızın bir yolu yok mudur? Wireless 7.1 Gaming headset var uyku moduna geçince bilgisayar kulaklık da eşleşmeyi kesip uyku moduna geçiyor. Kasayı uyandıracağım zaman da kulaklığı açtığım zaman kasanın arkasına takılı olan alıcıyla eşleşmiyor çünkü alıcının tekrar sökülüp takılması gerekiyor güç olduğu için. USB portlarını uykudayken gücünü kapatmamızın bir yolu yok mudur?

BIOS'ta olabiliyor o ayar. Bir de aynı şeyi bilgisayar kapalıyken de yapıyor mu?
Aygıt yöneticisinde Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri kısmındaki hangi USB portu ise çift tıklayıp güç yönetimi sekmesinde Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. seçeneğini seçmeyi deneyebilirsiniz.

Benim sistemim kapalı iken klavyenin ışıkları yanıyor. Güç kaynağından çekince kesiliyor. Sonuçta sistem kapalı dahi olsa giden bir güç var. Fark ettiysen, sistem kapalı bile olsa, anakartın yeşil ışığı yanar.

Konu sahibi güç gittiğinin farkında. Onu kesmek istiyor. Siz ise "E, canım güç gidiyor yani, öyle olması normal." diyorsunuz.

Denetim masası > Sistem ve Güvenlik > Güç Seçenekleri > (seçili olan planda) Plan ayarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > USB ayarları > USB seçmeli aaskıya alma ayarı kısmında etkin yapmayı da deneyebilirsin.

BIOS'ta olabiliyor o ayar. Bir de aynı şeyi bilgisayar kapalıyken de yapıyor mu?
Aygıt yöneticisinde Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri kısmındaki hangi USB portu ise çift tıklayıp güç yönetimi sekmesinde Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. seçeneğini seçmeyi deneyebilirsiniz.
++

Benim sistemim kapalı iken klavyenin ışıkları yanıyor. Güç kaynağından çekince kesiliyor. Sonuçta sistem kapalı dahi olsa giden bir güç var. Fark ettiysen, sistem kapalı bile olsa, anakartın yeşil ışığı yanar.

Birincisi o ayar kapatılıyor ben kapattım BIOS'dan kapanıyor. Gigabyte anakartlarda erp modu olarak gecer onu "enabled" yaptığın zaman bilgisayar kapalıyken USB portlarına ve anakarta güç gitmez. Sen de yap.
BIOS dan ErP Ready ayarını aktifleştirin.
O zaten aktif fakat o bilgisayar komple kapalıyken işe yarıyor.
Konu sahibi güç gittiğinin farkında. Onu kesmek istiyor. Siz ise "e, canım güç gidiyor yani, öyle olması normal." Diyorsunuz.

Denetim masası > sistem ve güvenlik > güç seçenekleri > (seçili olan planda) plan ayarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > USB ayarları > USB seçmeli aaskıya alma ayarı kısmında etkin yapmayı da deneyebilirsin.

Çok teşekkür ederim sonunda halimden anlayan birisi çıktı. Alnından öpesim var vallahi 😀. Teşekkür ederim bilgi için deneyeceğim hemen. Durumu bildirirm 2-3 dakikaya.
Konu sahibi güç gittiğinin farkında. Onu kesmek istiyor. Siz ise "e, canım güç gidiyor yani, öyle olması normal." Diyorsunuz.

Denetim masası > sistem ve güvenlik > güç seçenekleri > (seçili olan planda) plan ayarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > USB ayarları > USB seçmeli aaskıya alma ayarı kısmında etkin yapmayı da deneyebilirsin.

@Vavien. Zaten etkin durumda :/

Hepsi o şekilde zaten :/
BIOS'ta erp seçeneğini enabled ise disabled disabled ise enabled yapın. Düzelecektir.

Erp Enabled'da zaten ayrıca erp bilgisayar komple kapalıyken güç gitmemesini sağlıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı