Uyku problemimi nasıl aşarım?

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle esenlikler. Sınav öğrencisi olarak bu sorunu atlatmam lazım. Geceleri uyuyamıyorum. Uyuyamadıkça düşünüyorum, düşündükçe kaygılanıyorum. Gece 2'ye kadar sürüyor uyumam...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bugün kaçta uyuyacaksanız uyuyun. Erkene alarm kurun. Erken kalkın. 6-7 saat uyuma süreniz olsun. Birkaç gün alarm kurarak erkenden kalkın. Bir süre sonra erken yatar. Erken kalkarsınız.

Akşam 8'e kadar uyanık kalmaya çalış, kahve iç ve akşam 9'da uyu. Sabah 8 civarı kalktığını fark edeceksin. Bu arada ne kadar sağlıklıdır bilmem ama bende oldu.

Öncelikle esenlikler. Sınav öğrencisi olarak bu sorunu atlatmam lazım. Geceleri uyuyamıyorum. Uyuyamadıkça düşünüyorum, düşündükçe kaygılanıyorum. Gece 2'ye kadar sürüyor uyumam...

Vaktinde yatağa gir uyumaya çalış. Olmuyorsa en yıkık yöntem hiç uyuma akşam 8 9 gibi uykun gelir uyumadığın için o saate uyursun. Erken kalkarsın. Öyle düzene girer. Ben yaptım bir ara 1 2 hafta her gün 8'de uykum geliyordu. Ama yine bozdum düzeni.

Hocam uyumayı düşünün. Çeninizi, ellerinizi, ayaklarınızı, kollarınızı, bacaklarınızı ve gövdenizi 10 saniye kadar sıkın, ama fazla değil. Sonra bırakın. Bunu 5 tur yapın. Vücudunuzda bir uyuşma hissedersiniz. Kulağa saçma geliyor ama askerler de bu tekniği kullanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı