Uykum olmasına rağmen uyuyamıyorum

Gentos

Hectopat
Daha fazla  
Uyuyamıyorum. Köpek gibi uykum gelse bile uyuyamıyorum. Nasıl uyuyabilirim?
Ben kendi taktiğimi sizinle paylaşmak isterim. Yatakta en rahat olduğunuzu uyku pozisyonuna geçin. Yüksek ihtimalle düşüncelerinizden dolayı uyuyamıyorsunuz. En rahat olduğunuz uyku pozisyonunda hiçbir şey düşünmeden sadece nefesinize odaklanın ve nefesinizi dinleyin. Bende her zaman işe yarıyor. Umarım sizde de yarar.

shiiva

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel İ310100F 3.6 gHz
GigaByte RX 580 8 GB
Asus H410M
Corsair Vegance 16 GB RAM
Frisby 650W Psu
Samsung 240 GB M2 SSD
Meslek
Tekniker
Şiddetli bir uykusuzluksa uyku ilacı dene.

turko35408

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Konak / İzmir
@Gentos arkadaşımızın dediği gibi yapın. Sadece odaklanın. Göz kapaklarınıza baskı uygulayıp içinizden saymaya başlayın. 1-2-3-4-5. Her sayıda göz kapaklarınıza uyguladığınız baskıyı biraz daha arttırın.
Denerken uykum geldi iyi mi? :)

Nqvelist

Kilopat
Daha fazla  
Sarımsak yiyebilirsin. Uykuya dalmak için nefes egzersizi uygulayabilirsin, 4 saniye nefes alıp 7 saniye verecek sin 4 defa yapsan yeterli. Hiç olmadi çavuşla konuş yardımcı olur.

Masoncocuk

Picopat
Daha fazla  
Melisa bitki çayı da içebilirsin ben son 1 haftadır içiyorum gayet rahat uyutuyor. Ben de senin gibi uyku sorunu çeken bireyim.

izmirkartali

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Bazı ihtimaller:
Nemli bir bölgeden karasal iklimi olan bir yere gittiyseniz hava değişimi uzun bir süre etkiler. En azından yatak odanızda bu değişimi dengeleyebilecek şekilde nemlendirme yapılabilir. Kalorifer varsa üzerine bir kapla su koyup odanın nemlendirilmesi işe yarayabilir.
Zihin gergin, beden gergin olabilir. Hayat zor, yaşadığımız çeşitli sorunlar zihnimizi bunaltıyor, gece gündüz o sorunları düşünmeden edemiyoruz. Bunları anlık olsa da unutturabilecek aktiviteler yapmak lazım.
Düzenli spor ve sosyal aktiviteler ile yaş müsaitse düzenli bir cinsel aktivite ile bu gerginliklerin çoğu hallolur.

Yukarı