Uykusuzluğa nasıl çare bulunabilir?

alisdfsdfs

Centipat
Daha fazla  
Tek istediğim birazcık uyumak Allah'ını seven yardım etsin. Kafamı yastığa koyduğum anda nefesim kesiliyor, etraf kararıyor, hareket edemiyorum. Korkunç sesler geliyor. 3. gün olacak bugün, gözlerim kanıyor resmen yardım edin. Birisi yardım etsin. Artık beynim çalışmıyor, konuşamıyorum, hareket edemiyorum. Uykudan bayılacağım, bana ne oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden arada bir oluyordu. Son zamanlarda çoğaldı. Şimdi her uyumaya çalıştığımda. Uyuyamıyorum artık bugün 3. gün oldu artık her şeyi ikili görmeye başladım.

Stres olabilir. Çok fazla uyku felci(o zamanlar bunun karabasan olduğunu düşünüyordum daha da pskolojim bozuluyordu) yaşamıştım ben lise yıllarımda ve 1-2 sene sonrasında. Bir psikoloğa başvurun.

İlk önce korkmayı bırak ve neden korkmuş olduğunu düşün, ışıkları açık bırakıp uyumayı dene ve kendi içinde garip garip düşüncelere sahip olma. Çevrene sor onlarda bu sesi duyuyor mu? Yalnızca duyan kişi sensen şizofreni hastalığına yakalanmış olabilirsin ya da daha farklı bir hastalıkta olabilir doktora görün ve çekinmeden kendinde değişiklik olduğunu açıkla ve kendi içinde ne yaşandığını bilmek istediğini söyle.

Psikolojik olarak yoğun stres altındayken vücut istediğin gibi çalışmaz. Beyninin olması gerektiği gibi çalışmamasını az uyku aldığını varsayıyorum bu gayet normal bir şey. "Konuşamıyorum"dan kastın ne? Akıcı konuşamamak kelimeleri hatırlayamamak gibi şeylerde yetersiz uykudan kaynaklanabilir. Hareket edemiyorumdan kast ettiğin şey de ne? Faruk'un dediği gibi ayrıca uyku felci durumu mu yaşıyorsun yoksa korktuğun için veya yalnız olduğun için sesini mi duyuramıyorsun? Umarım düzelirsin, geçmiş olsun.

İlk önce korkmayı bırak ve neden korkmuş olduğunu düşün, ışıkları açık bırakıp uyumayı dene ve kendi içinde garip garip düşüncelere sahip olma. Çevrene sor onlarda bu sesi duyuyor mu? Yalnızca duyan kişi sensen şizofreni hastalığına yakalanmış olabilirsin ya da daha farklı bir hastalıkta olabilir doktora görün ve çekinmeden kendinde değişiklik olduğunu açıkla ve kendi içinde ne yaşandığını bilmek istediğini söyle.

Psikolojik olarak yoğun stres altındayken vücut istediğin gibi çalışmaz. Beyninin olması gerektiği gibi çalışmamasını az uyku aldığını varsayıyorum bu gayet normal bir şey. "Konuşamıyorum"dan kastın ne? Akıcı konuşamamak kelimeleri hatırlayamamak gibi şeylerde yetersiz uykudan kaynaklanabilir. Hareket edemiyorumdan kast ettiğin şey de ne? Faruk'un dediği gibi ayrıca uyku felci durumu mu yaşıyorsun yoksa korktuğun için veya yalnız olduğun için sesini mi duyuramıyorsun? Umarım düzelirsin, geçmiş olsun.

Bayılacağım artık ama uyumaktan çok korkuyorum. Uykusuzluktan her şeyi ikili görmeye başladım. Zaten zor yazıyorum ben uykuya dalmaya çalışırken bir saat önce falan içimden gülme sesi düşünüyordum. Bir anda her yer karardı duvarlar dibime kadar girdi çok sıkışmış hissediyordum. O aklımdan düşündüğüm gülme sesi bir anda gerçekte duymaya başladım ama yavaş ve kalın tonda yani elim ayağım birbirine dolaştı. 1 saat falan titredim korkudan uyku felci benim bildiğim kadarıyla bir anda uyanıp hareket edememek ama ben uyuyamıyorum. Kafamı yastığa koyuyorum tam uyuyacağım yine aynı şey oluyor. İntihara kadar sürükledi beni. Her zaman oluyordu bu ama 2 ya da 3 ayda bir oluyordu son zamanlarda arttı bayağı bir ama şu zamanlarda her kafamı yastığa koyduğumda oluyor.

Geri
Yukarı