Uyumadan yaşamak

Çok basit bir cevap veriyim; Uyumadan hayatımızı sürdürebiliyorsak neden uyuma ihtiyacı hissedelim? :)

Bilinç altının dinlenmesi, soru işaretlerinin giderilmesi. Duygusal travmaların rüyalarla falan bir raya oturması gerekiyor.
İnsan beyni uyku halinde bile çalışıyor fakat uyanıkken ki yoğunlukta değil. Dinlenmek lazım.

Kasların dinlenmesi gerek, iç organların dinlenmesi gerek vs.

O 2 saat üzerinden 3-4 saat daha geçtikten sonra alışıyorsunuz, fakat daha sonra şiddetlenmeye başlıyor. Tıpkı açlık gibi.

Ben en fazla 4 gün uyumadım. 1. gün çok kolay geçiyor, 2. gün de kolay geçiyor fakat akşamı zor. 3. akşam artık nesneler hareket ediyor gibi geliyor 4. günde ise kendiliğinden gidiyorsun. Kahvelerle falan anca bu kadar oluyor.

@Silinen üye Neden uyumadınız? Kendini cezalandırma yöntemi mi yoksa farklı bir şey mi? :)
Not almam gerek. Not almayı seviyorum. Hocalarım da not vermeyi seviyor.
Uyku problemlerim vardı, bazen uyuyunca 15 saate kadar uyuyordum, bazen 2-3 saat uyuyordum. Düzene sokmak için böyle bir şey yaptım. Şuanlık düzende denebilir.

Bilimsel olarak imkansız bir şey bu. Her insanın bir yere kadar uyumama kapasitesi vardır. Yani dediğinize katılan birisi varsa kanıt gösteremez bile.

Sıfır uykuyla yaşanabileceğine inanmıyorum.
20 saat otobüs yolculuğu ve yaklaşık 5 saat sıradan işlerin olduğu bir günde toplam 24-25 saat uyuyamamıştım, o bile çok kötüydü. Kafamı cama vurarak zıplamıştım en son.

Geri
Yukarı