Uyumamak için tavsiye

couza

Hectopat
Dostlar uzun zamandır sabah hava aydınlanınca anca uyuyabiliyorum ve sonra da akşama doğru kalkıyorum 16.00 gibi falan. Bugün uyumayıp akşam erken uyursam büyük ihtimalle biraz daha erken yatabilirim (en geç 1-2 gibi uyusam yine yeterli :D). Evde normal kahve yok da akşam çay içmiştim yaklaşık 1 saat önce de bir Nescafe içtim. Bugün uyumamak için ne taktik verirsiniz bana?

Sakın ama sakın yatağa uzanma. Sınav konularını yetiştirmek için uyumadan ders çalışıyordum, uykum yoktu bacaklarım çok ağrımıştı azıcık uzanıyım dedim uyuyakalmışım, sonuç 22 aldım sınavdan 🥲

Ve spor yapabilirsin ardından bir soğuk duş alırsın miss.

Sakın ama sakın yatağa uzanma. Sınav konularını yetiştirmek için uyumadan ders çalışıyordum, uykum yoktu bacaklarım çok ağrımıştı azıcık uzanıyım dedim uyuyakalmışım, sonuç 22 aldım sınavdan 🥲

Ve spor yapabilirsin ardından bir soğuk duş alırsın miss.
Gerçekten ben de bir kere yatağa uzanmıştım biraz sırtım dinlensin diye. Sonra akşama kadar uyumaca :D
Duş konusu fena değil ama spor sanki fiziksel yorgunluk oluşturacağı için uykumu getirir gibi.
Edit: Şuan yeşil çay içiyorum :D

Gerçekten ben de bir kere yatağa uzanmıştım biraz sırtım dinlensin diye. Sonra akşama kadar uyumaca :D
Duş konusu fena değil ama spor sanki fiziksel yorgunluk oluşturacağı için uykumu getirir gibi.
Edit: Şu an yeşil çay içiyorum :D

Spor enerji kullanımını arttırır bu yüzden ilk saatler iyi olsa da ileri ki saatlerde dediğiniz gibi olabilir. Sporu çok uykunuz geldiğinde yapabilirsiniz ardından soğuk duş 2 saat tutar sizi sonra bayılırsınız.

Yabancı dizi film izle, uykuyu aklından silecek şeyler yapmaya çalış. Oyun oynuyorsan oyun oyna konuşarak, oyundakilerle iletişime geçerek. Zor bir savaş seni bekliyor dostum, ama pes etmezsen zafer senindir. O7.

Zor bir gün seni bekliyor senyör, zafer sizinle olsun asla pes etmeyip o yatağa uzanmayın! Dizi ve filmler sizin koruyucunuz Tanrı sizi korusun.

Geri
Yukarı