Uyumsuz Ram Nasıl Anlaşılır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar bir anakartla uyumsuz bir ram sıkıntılı da olsa çalışabilir mi ? Çalışması durumunda ne gibi sıkıntılar görülür ?

Bildiğim kadarıyla çalıştırabilir.
Örneğin 1600 mhz ram destekleyen bir anakarta 1866 lık bir ram takarsan bilgisayar kendi kendine 1600 a düşürür ramlerin mhz sini ama yinede çalıştırır.
Sıkıntısı şudur.Bilgisayar açılırken 2-3 saniye kendi kendine reset atabilir.Bu saniyeler içerisinde 1866 dan 1600 a geçiş yapar.
Bildiğim kadarı bu kadar D

Umarım başkaları sana daha net yardımcı olur.

Bios 1666 mhz seçiliyken baya uzun sürdü ve bitirdi.

Sonuç olarak:

Kod:
Pass complate, no error,press esc to exit

yazdı. Sanırım sorun yok ,bilgisayarı ilk topladığımda anakart üzerinde hata kodunu hatırlamıyorum ama, rehberinde ram sorunu yazan bir durum ortaya çıkmıştı. Ancak onuda 4.ekran kartı yuvası altındaki 9 pinli yere farklı bir kablo taktığımızı anladıktan sonra o sorunu vermez olmuştu. Geçenlerdede 1666 mhz e alıp takılmalarda olunca (format attım şuan olmuyor çok şükür) bi test etmek istedim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Evet, işe yarıyor ve gerekli ama dediği gibi çok uzun. Bende pc açıldıktan sonra rapor gelmedi, benim işlem bitince hata da vermeyince pc açılırken usb'yi çıkardımdı heralde o yüzden. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı