Uyurgezerlik olayınız var mı?

Uyurgezerlik hiç yaşamadım ama uyurken yanımda ne varsa ona kafa atıyorum. Bir gün masa hemen yatağımın dibindeymiş ve uyurken kafa attım. Sabah uyandığımda alnımda kan vardı :D.

Çok mu az var yaşayan?

Uyurgezerlik hiç yaşamadım ama uyurken yanımda ne varsa ona kafa atıyorum. Bir gün masa hemen yatağımın dibindeymiş ve uyurken kafa attım. Sabah uyandığımda alnımda kan vardı :D.

Devamını merak ettim kan olduktan sonra ne oldu :D ? Doktora vs. gittiniz mi yani?

Uyurgezerliğin bir çeşidi vardı bende. Adı uyku terörü. Uyku terörü olduğunda beyindeki bazı elektriklenmeler düzgün çalışmıyor ve beyin rem uykusuna(rüyaya geçeceği aşama) geçemiyor. O esnada yataktan bir anda fırlayıp etrafı dağıtıp, her şeyi yıkıp odanın köşelerine sığınmaya çalışıyorsunuz ve avazınız çıktığı kadar bağırıyorsunuz. Bu, bilinçsiz bir şekilde oluyor. Bunu yaparken gözleriniz kapalı oluyor. Biri sizin adınızı söylerse veya dürterse uyanıyorsunuz anca. O esnada kendiniz de dahil birine zarar verebiliyorsunuz. Uyku terörü, aşırı stres altında kalan ve çok fazla üzülen insanlarda oluyor. Eski bir arkadaş sağ olsun, o sebep olmuştu buna. Üze üze. Bir müddet ilaç kullanınca geçmişti.

Ben de vardı. Ben bir keresinde 11 yaşındayken falan olması gerekiyor. O zamanlar bizim koridor çok uzun bir yerdi, benim de boyum kısaydı. Bizim ayakkabı dolabının boyu ise çok uzundu. Ayakkabı dolabı dediğim yan tarafına örtü falan koyulan garip bir dolaptı. Onun üstüne çıkmaya çalışırdım. Kısa olduğum için çıkamazdım ama sabah uyandığımda onun üstündeydim.

Yeni konular

Geri
Yukarı