Uyuşturucu Bağımlısına Hiç Uyuşturucu Verilmezse Ölür mü?

Gözlerime Bak

Hectopat
Daha fazla  
Konuya gelen herkese merhaba. Arka Sokaklar izliyordum az önce. Dizide kadının biri uyuşturucu bağımlısı oğlunu bildiğiniz kelepçe ile bağlayıp madde almasın diye odaya hapsetti. Aklıma takıldı, uyuşturucu alamayınca bağımlı insanın madde eksikliğinden ölme ihtimali olur mu? İnternette araştırdım pek bir şey bulamadım açıkcası merakımdan soruyorum, cevaplarınızı bekliyorum.

Ölme vs. durumu olmaz ama maddeyi alamadığı için sinirlenir ve aramaya çalışır. Sen nasıl yeme içmeye bağımlı isen o da maddeye bağımlı öyle düşün.

Krizler başlar önce maddeyi bulabilmek için çevreye daha sonra da bulamazsa kendine zarar verir bünyesi alışık olduğu için kendi başına kendisine zarar verme duygusunu yenemez. Bir başkasının desteği olursa kendine de zarar vermez diye biliyorum. ( maalesef ki yakınımdan). Sonuç olarak uyuşturucuyu almadığı için ölmez sinir katsayısı artarsa kendini öldürür.

Konuya gelen herkese merhaba. Arka Sokaklar izliyordum az önce. Dizide kadının biri uyuşturucu bağımlısı oğlunu bildiğiniz kelepçe ile bağlayıp madde almasın diye odaya hapsetti. Aklıma takıldı, uyuşturucu alamayınca bağımlı insanın madde eksikliğinden ölme ihtimali olur mu? İnternette araştırdım pek bir şey bulamadım açıkcası merakımdan soruyorum, cevaplarınızı bekliyorum.
knk sigara filan kullanıyorsan az buçuk benziyor içindeki nikotin maddesi olduğundan ama uyuşturucu denen maddenin içinde aseton, efedrin gibi maddeler var onlar tetikliyor sinir insanlara zarar verme gibi

Uyuşturucusuna göre değiştir ama ölüm olursa bile direkt olarak maddeyi almadı diye değil, yoksunluk durumundaki semptomların birinden komplikasyon sonucu ölebilir. (epilepsi benzeri nöbet vb.) En başta alkol bu açıdan en tehlikelisi. Sanılanın aksine Eroin çok kötü fiziksel sorunlar yapsada alkolün birden kesilmesinde ölüm ihtimali daha yüksek.
Direkt fiziksel yoksunluk yapan uyuşturucular "fiziksel bağımlılık" geliştirilen uyuşturuculardır. Alkol, Afyon türevleri (morfin, eroin, kodein, yine afyondan sentezlenen kanser vb. için kullanılan hepsinden güçlü bazı ağrı kesiciler), birçok sedatif, hipnotik ilaç, nikotin vb. Diğer çoğu uyuşturucunun fiziksel bağımlılığı yoktur. Yoksunluğundaki fiziksel semptomlarda psikolojik bağımlılığın sonuçlarıdır.

Geri
Yukarı