Uyuyamıyorum

Bıktım artık okullardan da zaten asosyal ezigin tekiyim ne işim var sosyal ortamda ne olacağı belli değil başım ağrıyor stresten ve sinirden.

Bende öyleyim ezik degilim ama asosyalim sevmiyorum ya okulu niye zorunlu hayatımı cöpluk olarak yaşamak istiyorum stres yerine dilenci olurum 5 10 kazanırım karnımı doyururum gerisi gerekirse olmaz ama bu kadar streste olmaz ben bu ülkenin egitim sistemini gram sevmiyorum neler yaşatılar bize psikolojimizi sevdiler ya.

Ne yapsam uykum gelmiyor hastalık gibi saldı.
Babam gece uyumayanların çocuğu olmuyor diyor, doğru mu?
Bir de mesela kendimden bir ornek daha veriyim, ben dun gece 11 saat uyudum ve gun icinde kendimi yorucak hic birsey yapmadim. Vucut yorulmadigi icin de su an uykum hic yok denilebilir. Gun icinde disari cikip kendinizi yorabilirsiniz. Zaten okullar acilacak istemsiz bir sekilde de yorulursunuz.

Melatonina gibi melatonin hapı alabilirsin ya da daha bitkisel çözümleri deneyebilirsin. Lipton bed time bliss uyku çayı var. Pasiflora tablet, valerian root, sarı kantaron çayı, papatya falan filan. Tabi bitkisel çözümlerde eğer antidepresan hapı gibi şeyler kullanıyorsan kontrendike olabilir. Bazı insanlarda genetik olarak melatonin salgılanması az oluyor veya melatonin salgılanmasını kendin azaltabiliyorsun geceleri elektronik cihazlar kullanmak filan, mavi ışığa maruz kalmak gibi. O yüzden dikkat etmen gerekiyor geceleri.
Günü kullanıp yorulmayı da ihmal etme. Akşamları yatmadan önce bir şeyler okuyabilirsin. 30 dakika kadar uyuyamazsan yataktan kalkıp o döngüyü kırmanı tavsiye ederim. Işığı açıp dergi gibi basit şeyler okuyup kafanı dağıtıp geri dönmen daha iyi olacaktır.
Yattığın yerde saat olmasın. Spor yapabilirsin. Zaten ileride çalışma hayatına atılınca yorgunlukla yatağa girmenle uyuman bir olacak.

Aynı şekilde bende uyuyamıyorum, bunların sebepleri ise şunlar:
Gelecek kaygısı, bu ülkede yaşayan birinin nasıl gelecek kaygısı olmasın ki? Yazılımcıyım freelancer olarak çalışıyorum, çok düşük paralar verip çok iyi işler isteyen insanların salakça işlerini yapıyorum. Kazandığım para evet günümü kurtarıyor ev kirası onu bunu ödüyorum fakat ben önümü göremiyorum,, gidip bir şirkette sigortalı iyi maaşlı bir işe giremiyorum çünkü; yazılım mühendisliği mezunu değilim çok saçma! İlla benim yazılım mühendisliği okumam için neden matematik bilmem gerekiyor algoritma yazmıyorum ki ben?
Yani kısacası önümü göremiyorum rahat edemiyorum, en ufak lüksü bile şu düzen bana çok görüyor.
Sonra 3 yıllık "eski" erkek arkadaşım, erkek arkadaşım benden ayrıldı onu maddi olarak mutlu edemediğim için onu yeteri kadar iyi eğlendiremediğim için, geceleri geçinmek için imalata çalışmaya gidip onunla yeteri kadar vakit geçiremediğim için.
Ailem, ailem bana kötü ve başarısız bir evlat olduğumu sürekli söyler durur. Hayatında bir kitap bile okumamış hiç bir vizyonu yeteneği olmadan torpille tıp okuyan onun bunun oğlunu bana örnek gösterir.
Bunlar kafamı kurcalarken uyuyamadım ve bu foruma gireyim dedim içimi döktüm, okuyan varsa çok teşekkür ederim buraya kadar sıkılmadan okuduğu için. Şimdiki amacım ise; 4 yabancı dil dil biliyorum ve bu ülkeden iltica edip ayrılmak istiyorum, sizde daha fazla buralarda kendinizi harcamayın beyler hepiniz eminim ki bu koşullarda yaşamayı hak etmeyen çok değerli gençlersiniz kaçın kurtarın kendinizi.

Geri
Yukarı