Uyuz Hastalığı İçin İlaç Tavsiyesi

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Daha önceden konu açmıştım ama pek tutmadı. Arkadaşlar okullar virüsten dolayı tatil olduğu ilk günden beri uyuz hastasıyım. 1 veya 2 hafta hafif kaşıntılar oldu. Okulun kapandığı gün geceleri uyumamaya başladım kaşıntıdan. Doktora gitmeden önce Kwellada ve Metrin kullandım ama hiçbir işe yaramadı. Sonra herkes Wilkinson Pomad isimli ilacı önerince onu gidip aldım. 3 gün boyunca banyo yapmadan sürdüm. Evet etkisi oldu artık kaşıntım azalmıştı ve geceleri uyuyabilirdum ama yine kaşıntı devam ediyordu. Doktora gittim. Bana hangi ilaçları kullandığımı sordu. Ben de Kwellada, Metrin ve Wilkinson Pomad dedi. Kwellada bitler de, Wilkinson Pomad ise hamilelerde kullanılıyor dedi. Bunun kesin ilacı Metrin dedi. Ben de doktora ilacı kullandım ama hiçbir etkisi olmadı dedim. O da yanlış şekilde kullanmışsındır deyip evde ki herkese 1 kutu olacak sekilde ilaç yazdı. 1 adet de hap verdi. Eczaneye gittiğim de oradaki bayan bana yine Kwellada verdi. Ben de doktor metrin yazdı dedim. O da depolarda kalmadığını ve aynı etken maddesi var diye verdi Kwellada isimli ilacı verdi. O ilacı bitirdim. Elim de çok deri döküntüleri oldu. Galiba buna kurdeşen deniliyor. Terleyince çok kaşınıyorum. Beyaz sirke ile banyoyu da deniyeceğim fakat işe yaramaz gibi geliyor içimden. Ben de sizlerden ilaç tavsiyesi istiyorum.

Not: Eğer yazım hatası varsa özür dilerim. Ceza vermez iseniz çok memnun kalırım çünkü hastayım. Yazanlara cevap vermem gerekli. Anlayışınız için teşekkür ederim :)

Hangi doktora gittin? Eczacı doğru demiş aynı maddeye sahip. Doktor hamilede kullanır demesi birazı doğru vajinal da kullanımı var.
Kükürt sabunu ek olarak kullanın, giydiğiniz ve yıkanabilen ne varsa 60 derece ve üstü yıkayın.

Bir de kaşınan ve yara gibi olan yerlerine DERMITON % 10 Losyon alıp sürebilirsin. Ancak uyuz olduğuna kesin emin olman lazım. Dermatolojiye(Cildiye) görünürsün kesin teşhis olursa kullanırsın.

Son düzenleme:
Hangi doktora gittin? Eczacı doğru demiş aynı maddeye sahip. Doktor hamilede kullanır demesi birazı doğru vajinal da kullanımı var.
Kükürt sabunu ek olarak kullanın, giydiğiniz ve yıkanabilen ne varsa 60 derece ve üstü yıkayın.

Bir de kaşınan ve yara gibi olan yerlerine DERMITON % 10 Losyon alıp sürebilirsin. Ancak uyuz olduğuna kesin emin olman lazım. Dermatolojiye(Cildiye) görünürsün kesin teşhis olursa kullanırsın.
Cildiye doktoruna gittim. Neyim var dedi. Uyuz dedim. Ellerime baktı sadece. Uyuz olduğumu belirtileri ile anladım. Ellerim de ve genital bölgemde deri döküntüleri oldu. Geceleri kaşıntıdan uyuyamadım. Sıcak su ile banyo yapınca kaşınıyordum. Ailem de başka kişilerde de var. Beyaz sirke olayını da bugün deneyeceğim.

Kafanıza göre şeyler denemeyin. Söylediğimi aldırın ve yukarıda dediklerimi uygulayın.

Kan tahlili olmadın mı? Sıcak su ile sadece sen değil çamaşırlar dokunduğun şeyleri de diyorum.
Tahlil yapmadılar. Sosyal mesafeden dolayı olabilir. Ailemde başka kişilerde uyuz. Tüm kıyafetleri filan temizliyorum.

Geri
Yukarı