Uzak sunucuya bağlanılamıyor sorunu

Chescha

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Dün gece hiçbir sıkıntı yokken sabah kalktığımda oynadığım oyundan "uzak sunucuya bağlanılamıyor" (altta ki resimlerde) hatası alıyorum. Launcher'ına girişte bu hatayı veriyor. Daha sonra oyunun sitesi olan Escape from Tarkov official page adresine de girmediğini, sorunun çözümünü ararken de Türk bir teknoloji sitesine de aynı şekilde girmediğini gördüm. Ancak oyuna ve sitelere VPN ile giriş yapabiliyorum. Bu siteler dışındaki sitelere de VPN'siz şekilde giriş yapabiliyorum. Bu belirttiğim siteler ve oyuna girememe dışında internette herhangi bir sıkıntı göremedim.

Screenshot_2.jpg

Screenshot_3.jpg

Sorunun modemde veya benim IP'm ile ilgili bir sorundan kaynaklandığını düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

İnternet sağlayıcısı: TürkNet.
Modem: ZyXEL VMG3312 B10B.

Yaptıklarım: DNS ayarlarını değiştirdim.
Ağ ayarlarını sıfırladım.
Modemi defalarca açıp kapattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlarını bozma. Sunucuya erişim yoktur. Akşama tekrar dene.
Erişimde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Oyun baya oynanıyor ve arkadaşlarımda böyle bir problem yok. Siteye ve oyuna girebiliyorlar.
@Recep Baltaş hocam fikriniz var mı ? Sorunum devam ediyor. Oyun ve siteler dışında internetin normal çalışması çok garip ve can sıkıcı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı