Uzaktan Bilgisayarı Açmak

Zekcek

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler Technopat ailesi, bu ay evde çok olamayacağımdan dolayı PC'yi uzaktan açmak ve​
kontrol etmek istiyorum. Kontrol etmekte bi sorunum yok ama uzaktan açamıyorum. PC'yi Lan üzerinden sorunsuz açılıyor.
İnternet'te biraz araştırma yaptım ve bunun üzerine port açıp sabit ip ayarladım. Ne kadar​
düzgün oldu bilmiyorum. Fing programı ile lan üzerinden PC'yi açabiliyorum fakat uzaktan açmak istediğimde olmuyor. Emin olmamakla birlikte açtığım 25** portunu 9 nolu bilgisayarı açmaya yarayan porta bir şeyler yapmam gerekiyormuş. Tam bilmiyorum bu işleri pekde anlamadım internetten öğrendiğim bunlar. Ip demi sorun var portta mı yoksa program damı hiçbir fikrim yok. Bunun için aparatlar satılıyormuş 300tl civarı bunlardan alma gibi bi niyetimde yok.
İşin kısası bilgisayarı uzaktan (lan üzerinden değil) açmak istiyorum.​
Başlıksız-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
kardeş bence televizyonu kumanda ile açan sistemi kasaya monte etmeye çalış yani power tuşu uzaktan kumandaya baglamak zor bişey degil :D bence yaparsın sen aklıma bu geldi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı