Uzaktan eğitim için sistem önerisi

Sizce hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    49
Yeme bizi delikanlı.😁 Eğer gerçekten sadece uzaktan eğitim için alacaksan laptop öneririm. Sebebi ise uzaktan eğitim hayatımıza girmesiyle beraber masa da geçirdiğimiz sürenin artması. Kendimden örnek vereyim, artık sandalye de (bir de kötü sandalye ise vah haline) oturmaktan belim ağrıyor. Bazen rahat edemediğimden dolayı dersleri kaçırabiliyorum. En kötüsü de değişik şekillere girdiğim için duruş bozukluğu olabilme ihtimalim olması. Ben şu anda laptopı çok arıyorum. Sen de iyice düşün derim.

Ayrıca ürünleri ömürlük diye nitelendirmen bence yanlış. Şu dönem de teknoloji çok hızlı ilerliyor ve alacağın bir cihazın ömrü çok da uzun olmuyor. Sürekli en iyisine sahip olayım duygusu da insanı bitiriyor.

Sorunu çözmedim ve belki senin için çok boş konuştum. Eğer öyleyse kusura bakma ama yazmak isteyince kendime engel olamadım, ne yapayım içimde mi tutayım? 😁
6-7 yıl kullanırım monitörü. Bu arada tabii ki de uzaktan eğitim için. :D

J.

i3 10100 işlemcim için 1650 Super ile 144Hz monitör mü almalıyım yoksa 1660 Super ile 75Hz monitör mü? Oyuna çok girmeyeceğim, girersem de BF1 girerim; 3-4 yıl kullanabileceğim bir bilgisayarım olmasını istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. (144Hz alırsam aklımda 24G2U var, gerçekten de ömürlük. :))

Bana soracak olursanız 1660 Super gibi bir kart alsam oyunları Ultra'da oynamak isterim.
1660S, AAA oyunlarda Ultra ayarlarda 60-80FPS arası oynatabilen bir kart.
Böyle güçlü bir bilgisayar aldıktan sonra LoL, CS:GO tarzı gereksiz insanların olduğu oyunlara bakmam bile açıkçası.
Giderim Ultra ayarla da 60FPS Detroid Become Human oynarım.
Eğer kafa dağıtmak için oynayacaksan; CS:GO, Valorant tarzı oyunları çok fazla oynamayacaksan 75Hz ve 1660 Super daha mantıklı bence.
144Hz ve 1650 Super'de mantıklı aslında.
Bu sana kalmış bir şey.
Hikaye ve grafik tabanlı oyunlar oynayacaksan 1660 Super derim.

Ekran kartını hep değiştirebilirsin ancak monitör öyle pat diye değiştirebilinen bir donanım değil. 2. el piyasası biraz durgun. 144Hz denedikten sonra geçmişte almadığın için pişman olursun hatta. Diyeceklerim bu kadar.
Not: 144Hz kullanıcısı

Uzaktan eğitim için böyle parçalara gerek yok. Oyun için deseydin daha dürüst olmuş olurdun en azından.
Yoo? :D Ben işimi gördükten sonra kapatacağım. Almışken iyisini alıp ileriye yatırım yapıyorum.
J.

Bana soracak olursanız 1660 Super gibi bir kart alsam oyunları Ultra'da oynamak isterim.
1660S, AAA oyunlarda Ultra ayarlarda 60-80FPS arası oynatabilen bir kart.
Böyle güçlü bir bilgisayar aldıktan sonra LoL, CS:GO tarzı gereksiz insanların olduğu oyunlara bakmam bile açıkçası.
Giderim Ultra ayarla da 60FPS Detroid Become Human oynarım.
Eğer kafa dağıtmak için oynayacaksan; CS:GO, Valorant tarzı oyunları çok fazla oynamayacaksan 75Hz ve 1660 Super daha mantıklı bence.
144Hz ve 1650 Super'de mantıklı aslında.
Bu sana kalmış bir şey.
Hikaye ve grafik tabanlı oyunlar oynayacaksan 1660 Super derim.
Hocam şu 2 sene boyunca haftada en fazla 1-2 saat ki o da BF1 olur muhtemelen. Bu durumda hangisi? Bana şu anda 144Hz daha mantıklı geldi, en azından 6-7 yıl kullanırım.

Son düzenleme:
Yoo? :D ben işimi gördükten sonra kapatacağım. Almışken iyisini alıp ileriye yatırım yapıyorum.

Hocam şu 2 sene boyunca haftada en fazla 1-2 saat ki o da BF1 olur muhtemelen. Bu durumda hangisi? Bana şu anda 144Hz daha mantıklı geldi, en azından 6-7 yıl kullanırım.

2-3 sene sonra da 4 GB VRAM sıkıntı olabilir.
Bilemedim.
144Hz monitör alın ileride en kötü kartı satıp 2060 falan alırsınız.

2-3 sene sonra da 4 GB VRAM sıkıntı olabilir.
Bilemedim.
144Hz monitör alın ileride en kötü kartı satıp 2060 falan alırsınız.
Hocam benim plan hazır. 1660 Super de alsam hemen değişeceği için şimdiden monitör tarafını sağlama alacağım. İleride (2 yıl sonra) 10100, 3060'a darboğaz yapmazsa takar geçerim. Şayet yaparsa, hazır işlemci-anakart-bellek masraflarına da girmişken gider 3070 alırım. Monitörümü de 5-6 yıl kullanırım. 250GB olan SSD'mi de satıp 1TB alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı