Uzaktan eğitim sorunu

Tseenka

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:\Config.Msi
Daha fazla  
EBA TV üzerinden konu anlatılıyor tamam hocam anlıyorum ama 2 soru çözüyorlar bırakıyorlar yani 2 soru yetersiz 1 derste konudan sonra bence en az 5 soru çözülüp anlatılmalı, bir sürü soru türü var ve biz bunların nasıl çözüldüğünü bilmiyoruz hele ki sayısal dersler, konuyu biliyorum fakat soruyu çözemiyorum, normal EBA üzerinden konu anlatımı çok aşırı kısa kimisi 1 dakika kimisi 5 kimisi 10, 39 saniye olan bile var onları anlasam bile soruyu karşımda bir hoca olmadan anlatım olmadan hocaya sormadan o soru çözülemez kime sorsam aynı sorun var sadece ona rağmen yapan bizim sınıfımızda 2 kişi var ya 2 kişi ya diğer 15 kişi ne yapacak bende içindeyim 15 kişinin, bir ara Canlı Ders olacaktı hocalarımız anlattı 2 gün o 2 günde verilen tüm ödevleri çözdüm çok faydalıydı sonra kaldırdılar uygulama açığı yüzünde bari başka uygulamada olsun ama yok yapmadılar hala Canlı Ders olmadığı sürece uzaktan eğitimde öğrencilerin %75'i kesin olarak sıkıntı çekecek bende dahilim buna.

Youtube'da binlerce farklı konu anlatım ve soru çözüm videosu var. Kendiniz eğer gerçekten öğrenmek isterseniz hiçbir durum engel olamaz. Kitaplardan faydalanın. Anlamadığınız konu soru olursa atın buraya anlatayım en kötü. Kaynak çok ama çok fazla.

Youtube'da binlerce farklı konu anlatım ve soru çözüm videosu var. Kendiniz eğer gerçekten öğrenmek isterseniz hiçbir durum engel olamaz. Kitaplardan faydalanın. Anlamadığınız konu soru olursa atın buraya anlatayım en kötü. Kaynak çok ama çok fazla.
Onlara bakıyorum zaten asıl konu uzaktan eğitim sorunu Canlı Ders yok, aklına takılan bir konuyu soracağın hoca yok.

EBA kötü. Geçen bakayım dedim çok kötü. Yani program kötü bir kere. 1 saatte 2 konuyu zor işliyorlar. Soru çözüyorlar "teneffüs vakti" zart zurt. Boş boş şeyler var. Zaman kaybı. Kendin çalışsan daha verimli olur.

EBA kötü. Geçen bakayım dedim çok kötü. Yani program kötü bir kere. 1 saatte 2 konuyu zor işliyorlar. Soru çözüyorlar "teneffüs vakti" zart zurt. Boş boş şeyler var. Zaman kaybı. Kendin çalışsan daha verimli olur.
Kesinlikle. EBA'ya takılı kalınmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sence de kötü değil mi? 5 dakika konu anlatıyor ya spor vakti geliyor ya da teneffüs oluyor. Tamam buna laf etmiyorum. Peki bunları neden okullarda yapmıyorsunuz? 40 dakika ders işleyip 5 dakika mola veriyoruz.
Kesinlikle. Ama benim düşüncem eğitim sistemimiz o kadar kötü ki, umursamaz öğrenci sınıfını dışarıda tutalım bu düşünce için, yani okullar tamamen kapalı olsa öğrenciler internetten oradan buradan kitaplardan kendileri sınavlara çok çok iyi hazırlanabilirler. Artık çağ çok ilerledi ve bizim eğitim sistemi öğrenciyi okulda hantallaştırmak konusunda çok iyi iş başarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı