Uzaktan eğitimde yoklamanın kamera açılarak yapılması zorunluluğu tüm okullarda var mı?

Merhaba, okulumuz derslerde ilk 3 dakika kamera açılarak yoklama alınacağı paylaştı. Bilgisayarımda kamera yok, telefondaki minicik ekrandan da derse girmeyeceğim.
Görüntümü paylaşmak istemiyorum. Merak ettiğim şey ise, bu durum tüm okullarda var mı? Liseli arkadaşlarımız yazarsa daha belirleyici olur. Teşekkür ederim.

Merhaba, okulumuz derslerde ilk 3 dakika kamera açılarak yoklama alınacağı paylaştı. Bilgisayarımda kamera yok, telefondaki minicik ekrandan da derse girmeyeceğim.
Görüntümü paylaşmak istemiyorum. Merak ettiğim şey ise, bu durum tüm okullarda var mı? Liseli arkadaşlarımız yazarsa daha belirleyici olur. Teşekkür ederim.
Yok ama mantıklı. Troller ve dersi açıp kaçanlar için iyi olmuş.

Öyle bir zorunluluk yok. Ama istersen telefonunu bilgisayara bağlayıp webcam olarak kullanabilirsin. Yani sanki normal webcam takar gibi telefonunu takıp rahatlıkla kullanabilirsin. Bu yöntem için en iyi program bence DroidCam, biraz araştırırsan işine yarar diye düşünüyorum.

Her okulda farklı. Umarım sorun çıkartmazlar. Masraf yapamayacağınız felan söyleyin. Olmadı telefonu EpocCam ile bağlayıp kullanın. DroidCam ile gecikme yaşanıyordu bende.

1602139027369.png

Bunu paylaşmış okulum. Şimdi bunlar bana kamera açmadım diye ceza mı verecek? Bıktım, sıkıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı