Uzatma kablosuna fiş takarken oluşan minik patlama

Mexalon

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar,
Uzatma kablosuna fiş takarken ( özellikle kasada oluyor monitörde olduğunu görmedim) böyle minik bir patlama kıvılcım oluyor geçiyor. 3 farklı ilde evim var birisi küçük kasaba birisi ilçe birisi de büyükşehir içinde ve hepsinde de durum aynı oluyor. Kablo da kalitesiz değil acaba nedir bunun açıklaması?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU sıkıntılı olabilir marka model nedir? Ayrıca kaliteli dahi olsa şase yapma gibi bir durumu olabilir.

PSU High Power Bronze sanırım ancak aynı durum laptop ya da şarj cihazında da acaba tesisat mı zayıf?
Cihaz bu High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Güç Kaynağı (HPG-750BR-H12S).

Eski prizlerde kıvılcım olabiliyor zamanla gevşeyen prizler fiş takılırken kıvılcım yapar çok aşırı olmadıkça normaldir her cihazda olan bir durum mu?

Uzatma kablosunda sıkıntı var.

Laptopun fiş kısmını adaptörden çıkarıp önce fişi tak. Sonra adaptör kısmını ekle.
Böyle yapınca kıvılcım çıkıyor mu ?

Uzatma kablosunda sıkıntı var.

Laptopun fiş kısmını adaptörden çıkarıp önce fişi tak. Sonra adaptör kısmını ekle.
Böyle yapınca kıvılcım çıkıyor mu ?
Deneme yapayım hocam bir kaç kez.
Bazı uzatma kablolarında oluyor. Bazen adaptörün ucunu yakabiliyor o uzatma kablosunu kullanma derim.
Yani yepyeni ve kalite marka sayılır. Ayrıca 3 farklı evde de oluyor anlam veremedim.
Bu arada sırayla şöyle yapıyorum : Önce uzatma kablosunu prize takıyorum ve uzatma prize takılı iken bilgisayarın fişini bağlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı