Uzay ajanslarında çalışmak?

bratislavaa

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Astronomi ve uzay bilimleri mezunu olup, dil, kendi becerilerimizle de ve tabii ki akademik ilerlemeyle orantılı olarak NASA, esa VD. Uzay ajanslarında çalışılabilir mi? NASA olsun VD. Uzay ajanslarının ilanlarına baktım ama pek bulamadım.

Merhaba arkadaşlar. Astronomi ve uzay bilimleri mezunu olup, dil, kendi becerilerimizle de ve tabii ki akademik ilerlemeyle orantılı olarak NASA, esa VD. Uzay ajanslarında çalışılabilir mi? NASA olsun VD. Uzay ajanslarının ilanlarına baktım ama pek bulamadım.

Hedefin buysa burada sormana gerek yok. Oralarda çalışanlarda bir zamanlar senin gibiydi. Oralarda çalışabilmek için neleri bilmen gerektiğini araştır. Mesela ilk hedefin Türkiye uzay ajansında çalışmak olur oradan NASA gibi yerlere geçerim dersin vs.

Uzay dediğin şey dünyadan çok çok büyük, Yani öğrenmen gerekenler dünyadan fazla :)

Muhakkak İngilizce bilmen gerekli.

Ve ayrıca nerede görev yapmak istiyorsun, Astronot mu olmak istiyorsun, Fizikci mi bir sürü dalı var, Ya da uzaya gidecek uzay araçlarımı yapmak istiyorsun ?

Dünya üzerinden bile bir gemi bir yerden giderken bir sürü hesap yapılıyor.

Uzay dediğin şey dünyadan çok çok büyük, yani öğrenmen gerekenler dünyadan fazla :)

Muhakkak İngilizce bilmen gerekli.

Ve ayrıca nerede görev yapmak istiyorsun, astronot mu olmak istiyorsun, fizikci mi bir sürü dalı var, ya da uzaya gidecek uzay araçlarımı yapmak istiyorsun?

Dünya üzerinden bile bir gemi bir yerden giderken bir sürü hesap yapılıyor.

Şöyle şu an hedefim astronomi ve uzay bilimleri ve mezun olunca astronom oluyorum. Yüksek lisansta astrofizik üzerine yaparsam astrofizikçi gibi. Bu tarz ilanlarını göremedim. Uzay araçları sanırım mühendisler tarafından yapılıyor. Astronotluk zaten bambaşka bir seviyeye araştırmalarıma bakarak. Astronom olarak çalışılabilir mi çünkü tam bulamadım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Hedefin buysa burada sormana gerek yok. Oralarda çalışanlarda bir zamanlar senin gibiydi. Oralarda çalışabilmek için neleri bilmen gerektiğini araştır. Mesela ilk hedefin Türkiye uzay ajansında çalışmak olur oradan NASA gibi yerlere geçerim dersin vs.
Teşekkürler cevabınız için hocam.

İlk önce TUA'ya girmen orada kendini göstermen ya da bulunduğun üniversitede akademisyen olup yazdığın makaleleri yaptığın çalışmaları uluslararası camiada duyurman gerekir. Astronot olmak için akademik çalışmaların yanında genelde askeri çalışmalar ve pilotluk gibi şeyler de araya giriyor astronom olmak için de genel olarak fizik vb. Uzay ajanslarında çalışmak çok geniş bir ifade yüzlerce farklı departman olabilir.

İlk önce Tua'ya girmen orada kendini göstermen ya da bulunduğun üniversitede akademisyen olup yazdığın makaleleri yaptığın çalışmaları uluslararası camiada duyurman gerekir. Astronot olmak için akademik çalışmaların yanında genelde askeri çalışmalar ve pilotluk gibi şeyler de araya giriyor astronom olmak için de genel olarak fizik vb. uzay ajanslarında çalışmak çok geniş bir ifade yüzlerce farklı departman olabilir.

Teşekkürler hocam cevabınız için. Astronomi ve uzay bilimleri tam buna göre bir bölüm olarak. Astronom olmak ve akabinde ilerlemek. Tekrardan teşekkürler.

Teşekkürler hocam cevabınız için. Astronomi ve uzay bilimleri tam buna göre bir bölüm olarak. Astronom olmak ve akabinde ilerlemek. Tekrardan teşekkürler.
Umarım istediğini ala bilirsin, Bende önceden Astronotluk düşünüyordum fakat sonradan vaz geçtim pek kaynak yok diye.

* Not : TUA diyen kişiler olmuş, TUA güvenme şimdilik ilk 5 sene.

Hocam böyle bir şey buldum fakat bu Astronotluk için.

1675596042144.png

Astronot olmak istiyorsanız mühendis, doktor olabilirsiniz bu 2 meslek çok tercih ediliyor. Akademik alanda olmak istiyorsanız uzay ve havacılık mühendisliği okuyabilirsiniz veya Bilkent üniversitesi Fİzik fakültesini bitirip astrofizik alanında yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz.

Umarım istediğini alabilirsin, bende önceden astronotluk düşünüyordum fakat sonradan vazgeçtim pek kaynak yok diye.

* Not: Tua diyen kişiler olmuş, tua güvenme şimdilik ilk 5 sene.

Hocam böyle bir şey buldum fakat bu astronotluk için.

Eki Görüntüle 1658122

Teşekkürler hocam çok sağ olun. Astronomi ve uzay bilimlerini önce kazanıp akabinde de yüksek lisansta yöneleceğim bazı bölümlere.

Astronot olmak istiyorsanız mühendis, doktor olabilirsiniz bu 2 meslek çok tercih ediliyor. Akademik alanda olmak istiyorsanız uzay ve havacılık mühendisliği okuyabilirsiniz veya bilkent üniversitesi fizik fakültesini bitirip astrofizik alanında yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz.

Hocam astronom olmak istiyorum. Sadece uzay ajanslarında çalışma olayını merak ettim ama okuyup yüksek lisans doktora gibi şeylerden sonra oluyor. Astronotluk şimdilik çok uç benim için. Ama hayat bu 😃 cevabınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı