Uzay montaj çalışan sistem kasada çalışmıyor

Morphee

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemi tüm bileşenleri ile uzay montaj yaptığımda sorunsuz çalışıyor, sistemi kasada birleştirdiğimde güç bile gelmiyor. Ne yapmam lazım?

Kasadan gelen bağlantıların hiçbirini yapmadan kasada montajlıyken çalıştırmayı dener misiniz? Tahminimce kasadan gelen bir kablo sebebiyle kısa devre oluyor. Kasa kablolarını anakarta bağlamayın. (ön porttan uzanan kabloları.) Eğer bu şekilde anakarttan start vermeyi başarırsanız, tek tek kabloları takarak deneyin. Hangi kablonun bu soruna sebep olduğunu bulabilirsiniz.

Kasadan gelen hiçbir bağlantıyı montajlamıyorum, anakartı sadece kasaya indirip vidalıyorum. Sonuç aynı güç bile gelmiyor.

Garip bir durum. Vidalama yaptığınız noktaların hepsinde yalıtkan malzeme mevcut mu? Vida kenarlarında bulunan malzeme bilirsiniz. Bundan başka bir şey gelmiyor aklıma. Bu yalıtkan malzeme yoksa anakartı kısa devre yaptırıyor olabilir vidalar.

Garip bir durum. Vidalama yaptığınız noktaların hepsinde yalıtkan malzeme mevcut mu? Vida kenarlarında bulunan malzemebilirsiniz. Bundan başka bir şey gelmiyor aklıma. Bu yalıtkan malzeme yoksa anakartı kısa devre yaptırıyor olabilir vidalar.

Mevcut, çözemedim bıraktım, kalsın böyle sinirlerim bozuldu artık. 😂
Sorun statik elektrikten kaynaklıymış, statik elektriği boşalttım ve sorunsuz bi' şekilde kullanıyorum şu an.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı