Uzay nasıl oldu? Nasıl genişlemekte? Kara deliğin oluşumu...

Öncelikle benimle kardeş, bilader gibi tabirlerle konuşmazsan sevinirim. Ben senin kardeşin falan değilim. Arkadaşım diyebilirsin en fazla. Uzatmaktan hiç çekincem yok benim. İstediğin kadar yani.

O aracın iniş yaptığı ne malum? Belki yörüngede devam ediyor ve başka bir uydu ile çekiliyor olamaz mı? Belki gerçek bile değil o resim? Hiç onu düşündün mü yoksa direkt üstündeki yazıyı Google Çeviri'ye yazıp mı böyle düşündün?

Peki ben sana bir soru soracağım. Amerika diyelim düz dünya olduğunu saklıyor ve dünya küre diyor, sahte resimlerle bunu desteklemeye çalışıyor diyelim. Peki şu an kaç farklı ülkenin uydusu var yörünge üzerinde? Bu uydusu olan ülkelerden kaçı birbirinin yalanını saklayacak kadar dost birbiriyle?

Şimdi Amerika uzaydan çekilmiş fotoları yayınlıyor ve aya inişini yayınlıyor. Sence bu kabiliyete sahip ve Amerika ile ölümüne düşman olan Rusya bu yalanı ortaya çıkarmak için çalışmamış mıdır? Rusya, Hindistan, Çin, Japonya ve Avrupa uzay ajansları tek tek yörüngedeki bölgelerin fotolarını çekip karşılaştırdılar ve bir tanesi bile hatalı çıkmadı. İniş alanı olsun uzaklık olsun dünya ile ay arası olsun her şey tuttu. Yani herkes kabul etti bir seni mi ikna edemediler?

Peki diyelim hepsi yalancı. Dünya düz. O zaman aynı anda hem ay tutulması hem de güneş tutulması nasıl yaşanıyor? Yani tamam düz dünya ile güneşin arasına ay girdi. Eee güneş nasıl ay ile dünya arasına girecek? Ya da ay nasıl dünyanın arkasına düşecek? Eğer dünyanın altına giderse ay o zaman neden hep gitmiyor da ara sıra gidiyor? Bu en basit sorun zaten düz olması ile ilgili.

Düzse madem nasıl Amerika'dan Japonya'ya batıya doğru giderek gidildiğini sormuyorum bile onu sen düşün artık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Önceki sayfalarda da bu konuyu demiştim, kendi attığı mesajları tek okuduğu için, kim ne yazarsa yazsın işine gelmediği için görmezden geliyor.

Apollo arşivi buradan bakabilirsiniz.

Lunar modülünün fotoğrafını atıp bu fotoğraf nasıl çekildi diyorsun, ciddi ciddi bunu aya gidilmedi diye sunuyorsun öyle mi? Apollo 11 görevlerinde Lunar modülünü tek yok, başka modülde var, o attığın fotoğrafı da diğer modül aracı çekmiş. Ay etrafında uydularda var ayrıca.

Bunla zamanını harcama bırak kendine dünya düz deyip dursun, bir arpa boyu yol bile alamaz.
Sen sadece zihinsel kölesin. Kendi analizleri olmayan, sorgulayamayan şüphe etmeyen zihinsel kölesin dünya düzdür diyen sadece ben değilim 30 milyon kişiden fazla insan dünya düzdür diyor bunların içinde benim tanıdığım bizzat satanist olan da var ateist olan da var üniversite bitirmiş olanı da var benim tanımadıklarım içinde bilim adamı olan da var her meslekten insan var kaldı ki dünya düzdür diyenler son 5 yıl içindeki 100 lerce kanıt sonrası bu fikre sahip oldular biz en azından konu nedir araştırdık ön yargılı olmadık sizler gibi her konuda fanatik holigan bağnaz kimseler değiliz siz sistemin istediği insan tipisiniz sorgulamayan şüphe etmeyen bağnaz kişilersiniz
1.resimde mesafe 250bin mil dünyanın görünen büyüklüğü x olsun
2.resimde mesafe 1 milyon mil dünyanın görünen büyüklüğü yaklaşık 20 x
iki resim de nasaya ait sonra bana habire fotoğraf atıyorsun demeyin attığım fotoların çoğu nasaya ait videolar da öyle
Öncelikle benimle kardeş, bilader gibi tabirlerle konuşmazsan sevinirim. Ben senin kardeşin falan değilim. Arkadaşım diyebilirsin en fazla. Uzatmaktan hiç çekincem yok benim. İstediğin kadar yani.

O aracın iniş yaptığı ne malum? Belki yörüngede devam ediyor ve başka bir uydu ile çekiliyor olamaz mı? Belki gerçek bile değil o resim? Hiç onu düşündün mü yoksa direkt üstündeki yazıyı Google Çeviri'ye yazıp mı böyle düşündün?

Peki ben sana bir soru soracağım. Amerika diyelim düz dünya olduğunu saklıyor ve dünya küre diyor, sahte resimlerle bunu desteklemeye çalışıyor diyelim. Peki şu an kaç farklı ülkenin uydusu var yörünge üzerinde? Bu uydusu olan ülkelerden kaçı birbirinin yalanını saklayacak kadar dost birbiriyle?

Şimdi Amerika uzaydan çekilmiş fotoları yayınlıyor ve aya inişini yayınlıyor. Sence bu kabiliyete sahip ve Amerika ile ölümüne düşman olan Rusya bu yalanı ortaya çıkarmak için çalışmamış mıdır? Rusya, Hindistan, Çin, Japonya ve Avrupa uzay ajansları tek tek yörüngedeki bölgelerin fotolarını çekip karşılaştırdılar ve bir tanesi bile hatalı çıkmadı. İniş alanı olsun uzaklık olsun dünya ile ay arası olsun her şey tuttu. Yani herkes kabul etti bir seni mi ikna edemediler?

Peki diyelim hepsi yalancı. Dünya düz. O zaman aynı anda hem ay tutulması hem de güneş tutulması nasıl yaşanıyor? Yani tamam düz dünya ile güneşin arasına ay girdi. Eee güneş nasıl ay ile dünya arasına girecek? Ya da ay nasıl dünyanın arkasına düşecek? Eğer dünyanın altına giderse ay o zaman neden hep gitmiyor da ara sıra gidiyor? Bu en basit sorun zaten düz olması ile ilgili.

Düzse madem nasıl Amerika'dan Japonya'ya batıya doğru giderek gidildiğini sormuyorum bile onu sen düşün artık.
Bak arkadaşım o aracın iniş yaptığı ne malum demişsin? Bu fotoğraf nasaya ait görüntülerden alındı araç iniş yaptı! islamcı arkadaşların tevillerini geçtiniz :D şimdi tekrar soruyorum ay'a ilk iniş anında attığım fotoda aracın görüntüsünü kameraya alanlar kimdir? ay'a inen araçtan başka bir araç ay ve çevresinde yokken nasıl oldu da ay'a ilk iniş anı görüntülendi?

Dosya Ekleri

• NASA-IS-LYING.jpg
    NASA-IS-LYING.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Konumuz Ay'a gidildi mi? Yazdığımız sorulara cevap vermiyorsun abuk subuk video fotoğraf atıyorsun. 30 milyon insan olması bir şey değiştirmez isterse 1 milyar olsun. Biz her konuda fanatik holigan bağnaz kimseler değiliz sana öyle geliyor olabilir ama bu kadar kanıt var ve bunlara cevap veremiyorsun sonra gelip bize bunu diyorsun.

şimdi tekrar soruyorum ay'a ilk iniş anında attığım fotoda aracın görüntüsünü kameraya alanlar kimdir? ay'a inen araçtan başka bir araç ay ve çevresinde yokken nasıl oldu da ay'a ilk iniş anı görüntülendi?
Okumuyorsun işte, okumuyorsun. Yukarıda kaç kişi sana bu fotonun ne olabileceğini anlattı ama okumuyorsun. Defalarca yazsam da okumuyorsun. Sadece aklındakini doğru sanıyorsun. Yanlış olan bu. Yanlış olan, yanlış bildiğin şeyin doğrusunu dinlemek dahi istememen zaten.

"Oku! Yaratan Rabbinin adı ile oku!" daha nasıl anlatayım sana bilmiyorum ki.

Okumuyorsun işte, okumuyorsun. Yukarıda kaç kişi sana bu fotonun ne olabileceğini anlattı ama okumuyorsun. Defalarca yazsam da okumuyorsun. Sadece aklındakini doğru sanıyorsun. Yanlış olan bu. Yanlış olan, yanlış bildiğin şeyin doğrusunu dinlemek dahi istememen zaten.

"Oku! Yaratan Rabbinin adı ile oku!" daha nasıl anlatayım sana bilmiyorum ki.
Painkiller bu fotoğrafı düşün sen nedir hikmeti açıklarsın ben sık sık giremiyorum en geç 2 haftaya döner bakarım cevabına bir de bana soru soranlar oluyor soru sorma hakkı itiraz etme hakkı bizim ne de olsa dünyada resmi olarak kabul edilen ve okullarda öğretilen küre dünyadır ne zaman düz dünya kabul edilir okutulur o zaman soruları siz sorarsınız şu fotoğraftaki tutarsızlık gibi geldi bana?

Dosya Ekleri

• 84705114_1322544797932431_2873343188427341824_n.jpg
    84705114_1322544797932431_2873343188427341824_n.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 44
Dünya düzdür diyen adamla hiç bir tartışılma yapılmaz bu konu neden bu kadar uzadı anlam veremiyorum. Yav arkadaş hiç mi uçağa binmedin, deniz fenerleri neden var nasıl çalışır her şeyi düşündün öyle uzaklara uzaya falan bakmaya gerek yok dünyadan da dünyanın düz olmadığını aklı fikri yerinde olan herkes anlar bilir.

soru sorma hakkı itiraz etme hakkı bizim ne de olsa
Soru sormana asla bir şey diyemem, hakkım değil. Sormazsan zaten hata yaparsın. Ama sen yazdıklarımı okumak yerine sanki ben bir şey dememişim gibi hadi buna da cevap ver diyorsun:)

Şu ana kadar gösterdiğin resimler bir şeyi kanıtlamaya veya çürütmeye yetmez. Çünkü resimlerin bilimsel bir gerçekliği yok. Her şey olabilir. Gerçek de kurgu da.

Fakat dünya düz demek için bilimsel bir şey kanıtlamak gerekli. Ben sana ay tutulması ve güneş tutulması neden oluyor madem düzse dünya diyorum. Ayrıca dünya düz ise Los Angeles'tan Osaka'ya giden bir uçak neden batı yönüne doğru uçuyor diyorum? Yani sen bana desenki dünyanın ucunda bir portal var batıdan girip doğuya çıkabiliyorsun diye onu da kabul edip dinleyeceğim ama benim sorduklarıma cevap vermeden tekrar resim atıyorsun.

Bu iş resimle olmuyor maalesef. Bana öyle bir şey söylemelisin ki ben sana sormalıyım artık neden öyle peki diye. Anlatabildim mi bilmiyorum somut bilgi bu demektir biraz da. Yoksa resimle olsa ben sana kurgu olan binlerce resim sunabilirim ama hiçbir şeyi kanıtlamaz bu işte.

Sen sadece zihinsel kölesin. Kendi analizleri olmayan, sorgulayamayan şüphe etmeyen zihinsel kölesin dünya düzdür diyen sadece ben değilim 30 milyon kişiden fazla insan dünya düzdür diyor bunların içinde benim tanıdığım bizzat satanist olan da var ateist olan da var üniversite bitirmiş olanı da var benim tanımadıklarım içinde bilim adamı olan da var her meslekten insan var kaldı ki dünya düzdür diyenler son 5 yıl içindeki yüzlerce kanıt sonrası bu fikre sahip oldular biz en azından konu nedir araştırdık ön yargılı olmadık sizler gibi her konuda fanatik holigan bağnaz kimseler değiliz siz sistemin istediği insan tipisiniz sorgulamayan şüphe etmeyen bağnaz kişilersiniz.
Belli oluyor kimin sorgulama yapmadığı, 30 milyonda dünya düz dese, 1 milyar insanda dünya düz dese, bunların gerçek olduğu manasına gelmez. 1 milyardan fazla kişi ineğe tapıyor senin mantığınla hareket edersek bunlarda haklı o zaman. Düşüncelerinde maşallah dümdüz.

Hiçbir bilim adamı da dünya düz diyemez, diyorsa da onun bilim adamlığından şüphe etmek gerek. Ortada dünyanın düz olduğuna dair değil yüzlerce kanıt, tek bir kanıt bile yok. Sorgulamak için insanda sağlıklı bir beyin olması lazım düşünebilmesi için, sen de düşünme diye bir şey yok maalesef.

Okullarda öğretilen küre dünyadır ne zaman düz dünya kabul edilir okutulur o zaman soruları siz sorarsınız şu fotoğraftaki tutarsızlık gibi geldi bana?
Düz dünyanın ciddi ciddi okullarda bir de okutulacağını sanmak, sen cidden rahatsızsın.

Baştan beri sorduğumuz hiçbir soruya cevap vermedin, geveleyip durdun, saçma sapan fotoğraflar atıp durdun sadece, bunları çürütecek karşı argümanın yok, hiçbir düz dünyacının da yok.

Hodri meydan buyur bu kadar kendine güveniyorsan, güveniyorsanız çıkıp dünyanın düz olduğunu bilimsel olarak kanıtlayın da görelim sizi hade bakalım, o 30 milyonu da peşine tak. 30 milyon düz dünyacı ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız ancak.

@painkiller Anıl abi boş ver ne uğraşıyorsun bununla, bana bildirim gelmemiş yeni mesajını görüyorum. Bırak kendi kendine dünyanın düz olduğunu sanıp dursun.

Son düzenleme:
@BERWAR dostum ben de anlatmaya çalışıyorum ama resimlerden öteye geçemiyoruz. Resimden öte bir şey söylese bana, ufacık bir şey o da yeter bana. Bugün “green screen” diye bir teknoloji var. Her türlü özel efekt gerçekmiş gibi gösterilebilir bir resim veya değiştirilebilir. Bir şeyin gerçekliğini veya sahteliğini bununla kanıtlayamayız ki. Avengers filmini bile ağzımızı ayıra ayıra izliyoruz ama kamera arkasına baksan stüdyoda adamlar halatla bağlanmış yeşil perdenin önünde hopluyor zıplıyor yani:) E şimdi Thanos’un günahı ne yani:)

Konu dışı: @BERWAR bu arada bana YouTube’dan bir şey yazmışsın ama görüntüleyemiyorum bir sorun var galiba kusura bakma cevap veremedim ona.

@BERWAR dostum ben de anlatmaya çalışıyorum ama resimlerden öteye geçemiyoruz. Resimden öte bir şey söylese bana, ufacık bir şey o da yeter bana. Bugün “green screen” diye bir teknoloji var. Her türlü özel efekt gerçekmiş gibi gösterilebilir bir resim veya değiştirilebilir. Bir şeyin gerçekliğini veya sahteliğini bununla kanıtlayamayız ki. Avengers filmini bile ağzımızı ayıra ayıra izliyoruz ama kamera arkasına baksan stüdyoda adamlar halatla bağlanmış yeşil perdenin önünde hopluyor zıplıyor yani:) E şimdi Thanos’un günahı ne yani:)

Konu dışı: @BERWAR bu arada bana YouTube’dan bir şey yazmışsın ama görüntüleyemiyorum bir sorun var galiba kusura bakma cevap veremedim ona.
Bak NASA bu fotoğrafı yayınlıyor çelişki değil mi sence NASA fotoğrafı atıyorum sizlere fotoğrafla kanıt olmaz diyorsunuz o zaman ortaklaşa teleskop alır bakarız yıldızlar NASA nın anlattığı gibi değilse teleskopun parasını siz ödersiniz? :D 15 bin tl lik teleskop her türlü iş görür.

ay tutulmalarını uçağın batıya uçması sıkıntı değil düz dünya haritasına göre izah ederim kabul etmeyeceksiniz yine çünkü düz dünya saçmalık size göre NASA fotoğraflarındaki ağır çelişkileri bile kabul etmiyorsunuz farklı farklı kaç tane çelişki gösterdim NASA dan amatör astronomların çektiği yıldız görüntülerini de kabul etmediniz sabit hızla kendi çevresinde dönen dünyada 16 saat gece ya da gündüz olmaz dedim bu en büyük kanıt zaten bunu da eksen eğikliği deyip geçiştirdiniz halbuki siz daha iyi biliyorsunuz eksen eğikliğiyle bunu açıklayamassın gece gündüz oluşumu dünyanın kendi çevresindeki dönüşüne bağlıdır ve hızına bağlıdır hız sabitse sürekli gece gündüz eşitliği olur daha küre dünyadaki su konusuna hiç girmedim bile

Dosya Ekleri

• ay-10.jpg
    ay-10.jpg
    82,2 KB · Görüntüleme: 44
ay tutulmalarını uçağın batıya uçması sıkıntı değil düz dünya haritasına göre izah ederim
Ya işte bana bunu izah et lütfen ben onu istiyorum senden ama etmiyorsun. Belki beni ikna edeceksin, ben sabit fikirli biri değilimdir beni tanıyan bilir.

NASA fotoğraflarındaki ağır çelişkileri bile kabul etmiyorsunuz
Bana bu fotoğrafları NASA linki ile atar mısın? Yani çelişki olanları karşılaştırarak. Başka yerden değil çünkü oynanmış olabilir o zaman görüntü.

halbuki siz daha iyi biliyorsunuz eksen eğikliğiyle bunu açıklayamassın
Dünyanın çevresinde dönmesi sorun değil ama eksen eğikliği bağlı olduğu bölgenin güneşe bakma süresini uzatabilir. Düşün ki sen eğimli bakarak geçiyorsun güneşe ben dik olarak. Hangimiz daha uzun süre kalabiliriz güneş altında? Ayrıca buna ekvatoral kuşak farkıyla da bakabilirsin kabul et.

15 bin TL’likk teleskop her türlü iş görür.
Bak ödetirim ama kaybedersen sonra şaka yapmıştım deme bana;)

Yeni konular

Geri
Yukarı