Uzay nasıl oldu? Nasıl genişlemekte? Kara deliğin oluşumu...

15 bin TL'lik teleskop her türlü iş görür.
Sen teleskopla denedin mi? Teleskop yalanlarını önceki mesajlarımda da değinmiştim. Yine yalan söylüyorsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Açıkça bu videolarda küre olduğu net şekilde görülüyor.

NASA fotoğrafı atıyorum sizlere fotoğrafla kanıt olmaz diyorsunuz o zaman ortaklaşa teleskop alır bakarız.
Evet kanıt olmaz, NASA fotoğrafları olduğunu kanıtla, ikincisi daha önce çıkıp diyordun uzay aracın fotoğrafını nasıl olurda ayda çekmişler diyordun yine hiçbir şey okumadığından dönüp dolaşıp ay yerlere geliyorsun.

Senin ciddi ciddi doktora görünmen gerek. Bu kadar saçmalamak için ekstra çaba gerekli.

Bize hiçbir kanıt sunmuyorsun çıkıp pişkin pişkin diyorsun ne yazsam reddedeceksiniz diyor. Sorduğum, sorduğumuz hiçbir soruya cevap vermedin. Kendini haklı çıkarmak için sözde diyorsun 30 milyon düz dünyacı var, bunu diyerek kendini daha da rezil duruma düşürdüğünün farkında değilsin. Sorduğumuz tüm sorulara cevap vermek mecburiyetindesin.

Dünya düz demekle iş bitmiyor, diğer gezegenlerin neden yuvarlak olduğunu da açıklamanız gerek, neden dünyanın düz, geriye kalan tüm yıldız ve gezegenlerin yuvarlak olmasına da cevap vermeniz gerek. Einstein Genel Görelilik kuramını da çürütmeniz gerek. Şimdi çıkıp bana küre, yuvarlak safsatalarını da bir kenara bırak.

Fotoğraf atarak mı dünyanın düz olduğunu kanıtlayacaksın. Baştan beri diyorum bu kadar kendinizden eminseniz neden çıkıp bilimsel bir makale yayımlamıyorsunuz, ya siz kimi yiyorsunuz, amacınız ne? Bu kadar mı kör oldunuz? Dünya da diğer gezegenler gibi sıradan bir gezegen, onlar yuvarlak olduğuna inanıp dünyaya düz demek akıl mantık işi değil. Ben senin ailenin yerinde olsam direkt seni hastaneye sevk ederdim.

Eksen eğikliği de gece gündüz oluşumuna etki eder, eksen eğikliği olmasaydı gece ve gündüz süreleri eşit olurdu. Güneşin batış-doğuş konumu ve saati değişmezdi, mevsim değişmeleri de olmazdı sürekli tek bir mevsim yaşanırdı. Gece gündüz oluşumun tek nedeni de dünyanın kendi etrafında dönmesi değildir ayrıca eksen eğikliği de bunu etkiliyor.

@painkiller Hiç uğraşma, önceki mesajlarında da diyordu siz ateistlerin karşı çıkmasının temel sebebi evrimin çürütülecek olması çünkü düz dünya teorisi evrimi de çürütüyor diyen, Cem Yılmaz ve Vin Diesel'in açıklamalarını düz dünyaya kanıt olarak gösteren bir şahıs kendisi. Zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Tekrar diyorum bu kadar eminsen bu kadar kendinize güveniyorsanız çıkın bilimsel bir makale yayınlayın sizi ciddiye alsınlar. Makale yayınlayabilir misiniz, Genel Görelilik Teorisini çürütebilir misiniz, diğer gezegenlerin neden yuvarlak dünyanın neden düz olduğunu kanıtlayabilir misin? Adım gibi eminim tek bir kanıt bile sunamazsınız, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Hodri meydan buyur bakalım.

Ya çıkarsan bunlara cevap verirsin ya da sus, bir daha da konuşma. Açılan konuyu da amacından saptırıp daha da uzatma.

Son düzenleme:
@BERWAR düz dünya ve uzayın oluşumundan gelip nasıl ateist olduk? Bunu nasıl başarabildik yani🤣 Yemin ediyorum tarikatlardan farkımız kalmadı, dünyanın 3/4’ü sularla kaplı diyeceğim şimdi ama yine ateist olacağız galiba🤣

Düz dünya ve uzayın oluşumundan gelip nasıl ateist olduk? Bunu nasıl başarabildik yani🤣 Yemin ediyorum tarikatlardan farkımız kalmadı, dünyanın 3/4’ü sularla kaplı diyeceğim şimdi ama yine ateist olacağız galiba🤣
Önceki mesajlarında cidden bu dediği mi dedi. Aynen konu sapmış durumda, bu konuda her şey var.

Donald Roy Pettit - Donald Roy Pettit, bir Amerikan kimya mühendisi ve bir NASA astronotu.
Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki iki uzun süreli konaklamalardan,
bir uzay mekiği görevinden ve Antarktika'daki meteorları bulmak için altı haftalık bir seferden kıdemli bir emektar.
2018 itibariyle, 64 yaşında, NASA'nın en eski aktif astronotu.

I'd got the moon in a nanosecond.
The problem is we don't have the technology to do that anymore.
We used to but we destroyed that technology and it's a painful process to build it back again.

Ay'a hiç düşünmeden giderdim fakat bu mümkün değil.
Eskiden kullandığımız teknolojiye artık sahip değiliz, onu yok ettik ve yeniden inşa etmek neredeyse imkansız.

Eski teknolojiyi kaybetmişler...1969'ta kullanılan bilgisayarların ramleri sadece 200kb :D
Makaranın dibini bulmuş adamlar, iyi eğleniyorlardır ama helal olsun ne de olsa sağlam inançlı bir kitlesi var :D

Dosya Ekleri

• Donald_R._Pettit.jpg
    Donald_R._Pettit.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Ay'a hiç düşünmeden giderdim fakat bu mümkün değil.
Eskiden kullandığımız teknolojiye artık sahip değiliz, onu yok ettik ve yeniden inşa etmek neredeyse imkansız.
Tam sana yakışacak mesajlar. Yine hiçbir anlam ifade etmeyen boş söylemler.

Eski teknolojiyi kaybetmişler.1969'ta kullanılan bilgisayarların ramleri sadece 200kb :D
Makaranın dibini bulmuş adamlar, iyi eğleniyorlardır ama helal olsun ne de olsa sağlam inançlı bir kitlesi var.
Yine daha önce yaptığın gibi hiçbir soruya cevap vermeden konuyu farklı yerlere çekiyorsun. Sen sadece zaman israfısın. Boş boş konuşuyorsun. Sağlam bir düşünememe sorunu olduğu kesin sen de bu tartışılmaz. Bu masallarına inanacak başka bir kitle bul kendine burası öyle bir yer değil.

images (4).jpeg

Tam sana yakışacak mesajlar. Yine hiçbir anlam ifade etmeyen boş söylemler.

Yine daha önce yaptığın gibi hiçbir soruya cevap vermeden konuyu farklı yerlere çekiyorsun. Sen sadece zaman israfısın. Boş boş konuşuyorsun. Sağlam bir düşünememe sorunu olduğu kesin sen de bu tartışılmaz. Bu masallarına inanacak başka bir kitle bul kendine burası öyle bir yer değil.

Eki Görüntüle 497460
bak berwar efendi dünyada resmi olarak kabul edilen model küre modeldir okullarda öğretilen model de budur o zaman soruları bizim sormamız gayet normal senin yaptığın kıvırmak asena gibi sorularımıza cevap verebiliyorsan verirsin yukarıda alıntı yaptığın kısımdaki açıklama da bana ait değil en kıdemli sözüm ona nasa astronotu açıklamalarına bakarsak iyi eğleniyorlardır sizin gibi büyük bir sürüyle onlar için sizin gibiler sorgulamadan her halta inanan büyük bir sürüsünüz onun için de ne verirseler inanacağınızı bildikleri için en absürt çizimleri bile gerçekmiş gibi yediriyorlar bir de insan da az utanma olur biz mi düşünemeyenleriz yoksa siz büyük sürü mü

@willkommen

Merak ettim, saydim, 97 kelime yazmissin bir ustteki mesajda. Tek noktalama isareti yok. Cidden buyuk basari. Ama Kure Dunya modeline karsi elestirel tutumun gozler yasartiyor. Hayatinda makaleyi birak, soyle uzunca bir kompozisyon bile yazmamissin. Raporlamadim bile, dursun boyle.

Merhaba arkadaşlar bilimi seven ve uzayı seven arkadaşlara bir konu açıyorum fikirlerinizi beklerim.
Öncelikle size negatif kütleden bahsedeyim negatif kütle şudur mesela bir topa vurduğunuzda top ileri doğru gider ama negatif kütle de tam tersi yönde hareket eder. Yani kisaca yaptığımız şeyin tersin yönünde hareket etmektedir.
Daha detaylı bilgi için:

Bu negatif kütlenin karanlık made de olduğunu düşünüyorum bilmeyenler için karanlık made evrenin %68 ni oluşturuyor.
Karanlık enerji ise %27 karanlık enerji olusturuyor %5 ise bildiğimiz yani gözlemliyebildiğimiz yer oluşturuyor.
Detaylı bilgi için:

Çoğumuzun bildiği gibi uzay büyük patlama dediğimiz olayda olduğuna dair teoriler kanıtlar var ve sürekli uzay genişliyor ve genişleme hızı artıyor peki patlamadan sonra yer çekimi galip gelip hızı yavaşlaması ya da çökmesi gerekmez mi? Nasıl olurda sürekli genişler ve hızlanır?

Bunun nedeni ise uzay bir nokta kadar iken onun içinde muazzam derecede karanlık made olduğunu düşünüyorum ve içeri doğru basınç olduğu icin negatif kütle ters yöne doğru hareket etmeye başlamıştır yani açılmaya yer çekimi çekmeye çalıştıkça negatif kütle daha çok hızlanmıştır sebebi ters yönde hareket etmesidir ve uzay sürekli genişlemekte ve yer çekimi çekmeye çalıştıkça o ileri doğru daha çok hızlanmaktadır.

Peki kara delik dediğimiz çoğu filim diziye konu olan şey nedir?
Büyük yıldızlar yaktığı enerji bitince öncelıkle şişerler ve hacim olarak büyürler.
Ve bunun sonucunda patlarlar ve dış katmanlarını uzaya savururlar ve çekirdekleri kendi icine çöker ve nötron yıldızı oluşur ve bu made o kadar yoğundur ki bir çay kaşığı almak mümkün olsaydı milyonlarca ton ederdi ve bu nötron yıldızı yeterince büyük ise bu da kendi içerisine çökerek çok büyük bir patlama ile karadelik oluşur.
Kara delik nasıl olusur detaylı bilgi:

Buraya kadar bazılarınız biliyordur peki her şeyi nasil içine çekiyor ve nereye gidiyor.
Uzayı bir balon olarak dusunursek bir iğne batırırsak ne olur içindeki havayı balonun dışarısına doğru atmaya baslar uzayda da büyük bir patlama olduğu zaman uzayda yırtılma oluşur ve içerisine her şeyi çeken karadelik uzayın dışına atmaya başlar belki de uzayın başka bir bölümüne atabilir.

Yazmam zaman aldı emeğe saygı lütfen yazdiklarim her biri farklı bilim adamlarının teorisidir ve ben sadece bu teorileri birlşetirdim ve kendim bazi şeyleri araştırarak kattım sizce gelecek bir zamanda uzayın nasıl olduğunu karanlık madeyi kara deliği anlayabilir miyiz?
Bu adam PC topluyordu, çitayı baya yükseltmiş :D

Sizin gibiler sorgulamadan her halta inanan büyük bir sürüsünüz onun için de ne verirseler inanacağınızı bildikleri için en absürt çizimleri bile gerçekmiş gibi yediriyorlar bir de insan da az utanma olur biz mi düşünemeyenleriz yoksa siz büyük sürü mü?
Ben mi sorgulamıyorum, sen kimsin, kendini ne sanıyorsun? Hem dediğim sorulara cevap verme, hem de valla biz haklıyız bizim soru sormamız gerekiyor yok öyle bir dünya. Düz olduğunu sen iddaa ediyorsan sen kanıt sunacaksın ve sorulan tüm sorulara da cevap vermek mecburiyetindesin. Yok öyle boş beleş açıklamalar önümüze atıp ben haklıyım falan deme hakkın hiç yok. Sen ve senin gibi düz dünya görüşüne sahip herkesin düşünme kabiliyeti konusunda büyük bir sorunu var, bunu başkasına demeden önce aynaya bakın.

Kimin kıvırdığı belli oluyor, verecek cevabın olmayınca yok siz sorgulamıyorsunuz, gibi komik ithamlarda kendini haklı çıkaramazsın.

Hodri meydan buyur baştan diyorum, güya 30 milyon kişisiniz, dünyanın düz olduğunu kanıtlayın da hade bakalım. Bana masal anlatma, karşında senin gibi okumamış, bilimden yoksun insanlar yok.

Karanlık madde tabiri tamamen cahiliyetimizden dolayı verilmiş bir isimdir. Bu madde hakkında hiçbir şey bilmediğimiz için karanlık diyoruz. Bu madde aslında karanlık, siyah değil ve gazdan oluşan bir maddedir.

Zariyat 47. ayetinin hiçbir yerinde evren genişliyor ıfadesi geçmez. Bu tamamen islamcılar sonradan bükerek eklediği bir ayettir.

Ayet ve içindeki kelimelerin birebir çevirisi tam olarak şu:

ves semae beneynaha bi eydin ve inna le musiune: ve gök, onu güç ile biz inşa ettik ve kuşkusuz biz musiyiz.

ves semae, gök demek.

beneynaha bi eydin : “onu biz güç ile bina ettik” demek.

ve inna le musiune, kuşkusuz biz `musi`yiz” demek.

Eki Görüntüle 477949

Bu da bizzat eski diyanet çevirisi bak ne diyor;
  • Göğü kudretimizle biz kurduk ve şüphesiz bizim (her şeye) gücümüz yeter.

Kutsal kitaplarda mucizeler yok, insanlığın bilmediği hiçbir şeyi söylememiştir bu kitaplar.

Konumuz din konusu değil dine girmeyin. Böyle bir şey yazdığınız için mecburen cevap vermek zorunda kaldım.
Evet konu o değil karışmasın, zaten ölünce anlarız merak etmeyin.
Haddinizi bilin “BERWAR” insanlara böyle şeyler diyemezsiniz kimse mükemmel değildir ve siz de bu davranışlarınızla mükemmel olamadığınızı kanıtladınız.
Ben mi sorgulamıyorum, sen kimsin, kendini ne sanıyorsun? Hem dediğim sorulara cevap verme, hem de valla biz haklıyız bizim soru sormamız gerekiyor yok öyle bir dünya. Düz olduğunu sen iddaa ediyorsan sen kanıt sunacaksın ve sorulan tüm sorulara da cevap vermek mecburiyetindesin. Yok öyle boş beleş açıklamalar önümüze atıp ben haklıyım falan deme hakkın hiç yok. Sen ve senin gibi düz dünya görüşüne sahip herkesin düşünme kabiliyeti konusunda büyük bir sorunu var, bunu başkasına demeden önce aynaya bakın.

Kimin kıvırdığı belli oluyor, verecek cevabın olmayınca yok siz sorgulamıyorsunuz, gibi komik ithamlarda kendini haklı çıkaramazsın.

Hodri meydan buyur baştan diyorum, güya 30 milyon kişisiniz, dünyanın düz olduğunu kanıtlayın da hade bakalım. Bana masal anlatma, karşında senin gibi okumamış, bilimden yoksun insanlar yok.
Kibir ...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı