Uzay ve Evren hakkındaki gelişmeler ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Efem

Centipat
Yer
Trakya Bölgesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 9100F / Asus H310M-K R2 / Asus GeForce GT 730 / HyperX DDR 4 CL 14 2133 MHZ / GIGABYTE GE-C420A-C2 420W / Acer X223W Q / KINGSTON SA400S37240G / 931GB Toshiba HDD
Başlıkta da belirtmiş olduğum üzere "uzay ve evren hakkındaki gelişmeler ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca uzaya yaptığımız yatırımları yeterli buluyor musunuz?" hem şöyle güzel bir sohbet etmiş olur hem de bilgileniriz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzay ve evren ile ilgili gelişmeler aslında sadece uzayı etkilemiyor. Gündelik hayatımızı da doğrudan etkiliyor. Yaşam kalitemizi de. O yüzden "Uzayda ne işimiz var bizim karnımız aç" diyenleri dinlemeyin. Böyle demeye devam ederlerse aç kalmaya devam edecekler. Yapılan yatırımlar da yetersiz. Misal bir teknoloji yarışması olan Teknofestin maddi olanakları oldukça az bana göre ki o kadar yarışmacı elediler. Savunma sanayi ve uzay sanayide gelişmek istiyorsak ilk önce bu gençlere yatırım yapmak gerek.

"Uzayda ne işimiz var bizim karnımız aç" diyenleri dinlemeyin" konusunda size hak veriyorum fakat ciddi anlamda maddiyat sorunu çeken insanların bu görüşü hoş kabul edeceğini sanmıyorum. Yatırım kısmına gelirsek ben de hiç memnun değilim. Daha doğrusu orantılı yatırım yapılmadığı için memnun değilim. Diyanet'e 35 Milyar ₺, Uzay Ajansları bölümüne 1.6 milyar ₺ yatırım yapılmasını hiç hoş karşılamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı