Uzaydaki en büyük boşluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
#3
Yağ çözücü Fairy damlatmışlar, o yüzden boşluk var. :p
 
#5
İbret alın. Ben Allah yazısı görüyorum arapça. :D. Şaka bi yana dini böyle hurafelere çevirenler yüzünden dinden soğuyorum. Salih amel yapıp, dine, bilime verilceğine kafamız, herkez kendini düşünür olup öbür dünyanı düşünmeye başlamış. Bu arada o bildiğimiz Kara Delik olabilir mi ? Yoksa ben millet olarak böyle kişiler tarafından keklendiğimizi düşünüyorum.
 

Burak Alkan

Yönetici
Yönetici
#7
İşte sevdiğim bir cevap. Uzaylı kankilerimiz olacak on milyar ışık yılı sonra. :)
Belki size komik geliyor olabilir ama bu söylediğim bir fizik profesörünün teoremidir. İngilizce biliyorsanız bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Videoda uzaydaki medeniyetlerden bahsedilir. Biz, Güneş enerjisini bile daha doğru düzgün kullanamayan ilkel bir medeniyetiz:

 
Son düzenleyen: Moderatör:
#8
Benim merak ettiğim şey şu tek yaşayan canlılar biziz zannediyoruz, fakat o resmi görüyorsunuz kaç tane rengarenk gezegen var ne olduğu belli olmayan. Onun galaksisi her biri bir gezegen, bizim galaksimiz aslında küçücük hepsine baktığımız zaman toz bulutu gibi bir şey ve o galaksiden milyarlarca var, onun galaksisinden de milyarlarca var, onun galaksisinden de milyarlarca... Yani onca gezegen içinde kim bilir ne canlılar vardır merak konusu.

Hani derler ya uzaylı yoktur, tamam belki uzaylı yok ama başka bir gezegenli mutlaka var. Bizden ışık hızı uzaklığında. :D
 
Son düzenleyen: Moderatör:
#10
Kuran'da geçiyordu zaten bu konuyla ilgili bir ayet. Yanlış bilmiyorsam böyleydi. 16. Sur 49. ayet ''Hem Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allaha secde eder, gerek Dâbbe kısmından olsun ve gerek Melâike, ve bunlar kibirlenmezler.''
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.