Uzaydaki en büyük boşluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
6-10 milyar ışık yılı uzakta, bir milyar ışık yılı uzunluğunda bir boşluk var.

jIshD2t.jpg

2007 yılında keşfedilen bu boşlukta ne normal ne de karanlık madde var ve boşluk hiçbir şekilde ne ışık ne de radyasyon barındırıyor.

Kaynak: Biggest void in space is 1 billion light years across - space - 24 August 2007 - New Scientist

İbret alın. Ben Allah yazısı görüyorum arapça. :D. Şaka bi yana dini böyle hurafelere çevirenler yüzünden dinden soğuyorum. Salih amel yapıp, dine, bilime verilceğine kafamız, herkez kendini düşünür olup öbür dünyanı düşünmeye başlamış. Bu arada o bildiğimiz Kara Delik olabilir mi ? Yoksa ben millet olarak böyle kişiler tarafından keklendiğimizi düşünüyorum.

İşte sevdiğim bir cevap. Uzaylı kankilerimiz olacak on milyar ışık yılı sonra. :)

Belki size komik geliyor olabilir ama bu söylediğim bir fizik profesörünün teoremidir. İngilizce biliyorsanız bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Videoda uzaydaki medeniyetlerden bahsedilir. Biz, Güneş enerjisini bile daha doğru düzgün kullanamayan ilkel bir medeniyetiz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim merak ettiğim şey şu tek yaşayan canlılar biziz zannediyoruz, fakat o resmi görüyorsunuz kaç tane rengarenk gezegen var ne olduğu belli olmayan. Onun galaksisi her biri bir gezegen, bizim galaksimiz aslında küçücük hepsine baktığımız zaman toz bulutu gibi bir şey ve o galaksiden milyarlarca var, onun galaksisinden de milyarlarca var, onun galaksisinden de milyarlarca... Yani onca gezegen içinde kim bilir ne canlılar vardır merak konusu.

Hani derler ya uzaylı yoktur, tamam belki uzaylı yok ama başka bir gezegenli mutlaka var. Bizden ışık hızı uzaklığında. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok değil 400 sene önce Dünyanın evrenin merkezi olduğuna inanılıyordu. Şimdi de halen evrenin bizim için yaratılmış olduğuna inananlar var. Zaman ilerledikçe insanoğlu koca evrende karıncadan bile daha küçük olduğunu anlayacaktır.

Kuran'da geçiyordu zaten bu konuyla ilgili bir ayet. Yanlış bilmiyorsam böyleydi. 16. Sur 49. ayet ''Hem Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allaha secde eder, gerek Dâbbe kısmından olsun ve gerek Melâike, ve bunlar kibirlenmezler.''

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı