Uzaydaki en büyük boşluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki unusenptiyum elementi vardır orda, biz onu göremiyoruzdur. Belki dediğim element sadece uzayda böyle boşluklar oluşturuyordur. Dünya üzerinde bulunamadıysa uzayda bulunur. Ya da bize söylemiyorlar ;)

Arkadaşlar siz bu güne kadar ne kanıt sundunuz, bana bir söyler misiniz. Yer çekimi de bir teoremdir sizin anlayışınıza göre. Ama yer çekimi gerçekte vardır. Big Bang teoremi de uydular sayesinde ispatlanmış. Hatta ispatlanmasına güvercin boku neden olmuştur diye bir espiri bile var :)

Kozik mikrodalgalar ile evrenin gerçekten de Big bang sonrası var olduğu bugün bilim dünyasında kabul görmektedir:

Cosmic microwave background radiation - Wikipedia, the free encyclopedia

Arkadaşlar siz bu güne kadar ne kanıt sundunuz, bana bir söyler misiniz. Yer çekimi de bir teoremdir sizin anlayışınıza göre. Ama yer çekimi gerçekte vardır. Big Bang teoremi de uydular sayesinde ispatlanmış. Hatta ispatlanmasına güvercin boku neden olmuştur diye bir espiri bile var :)

Kozik mikrodalgalar ile evrenin gerçekten de Big bang sonrası var olduğu bugün bilim dünyasında kabul görmektedir:

Cosmic microwave background radiation - Wikipedia, the free encyclopedia

Recep Kardeşim ben sana verdiğim sitelerle aradığın her türlü gerekli kanıtı sundum
Eğer davanda samimi isen açar izlersin teker teker tarafsız şekilde.

Forumumuzun Din Felsefesi alanı bile varmış... Arkadaşlar insanların fikirlerine saygı gösterin bence biraz. Bu konudaki amaç din vb. şeyler değil. Şahsen beni kimsenin dini ilgilendirmiyor. Sürekli söyleriz ayrılmayalım, bizler kardeşiz diye ama en ufak örnek burada. İnsanları mensup oldukları dine göre değil de yaptıkları işe, iş ahlakına göre sınıflandırmak lazım iyi ya da kötü diye. Bir dine inanın veya inanmayın diyemez hiçkimse, bu inancın seni iyi hissettiriyorsa inanmalısın. Başkası için, ödül için, vaatler için ya da korktuğun için namaz kılıp oruç tutuyorsan yazık sana.

Belki unusenptiyum elementi vardır orda, biz onu göremiyoruzdur. Belki dediğim element sadece uzayda böyle boşluklar oluşturuyordur. Dünya üzerinde bulunamadıysa uzayda bulunur. Ya da bize söylemiyorlar ;)
Gora'dan bir relik aklıma geldi :) G**ünüzden element uydurmayın diye :) Dediğin element kısmi açıklaması https://tr.wikipedia.org/wiki/Ununseptiyum
Ayrıca çoğu bilinmedik madde ve element uzay'da bulunduğu biliniyor, onun için araştırma Araçları ve deneyler ve dünya kimyası ile karşılaştırmalar yapılıyor.
İslamda zorlama yoktur isteyen istediği dini seçebilir veya hiç seçmeyebilir. İslam'da yol gösterin der ancak ısrar ve zorlama yapmayın yazar. Kısa bir açıklama yapayım; Bilimde de Bilinmeyen ve daha tespit edilmemiş olaylar ve Deneyler bulunmaktadır. Allah veya Diğer dinlerin deyimi ile Tanrı'nın Gönderdiği kitapları inkar etmek, İslam'a Göre Günahtır dinden çıkarır. Sümerler İlk yazıt olarak geçtiğini Kabul edildiğinde, Sümerler - Vikipedi İlk bilim adına atılmış adımları da Kayıt altına alınması anlamına gelir. Haliyle Bilime İnanan Biri Sümerleri de inkar etmiş olması gerekli. Haliyle Yazılan ilk yazının olmadığını da inkar etmesi anlamına gelir. Kur'an ise Sümer yazısı olarak Değil, Arapça Olarak Vahiy gelmiştir ve Sayfa sayfa gelmiştir. Ayrıca Diğer kitaplardan ayıran özelliği ise Hiçbir zaman Tek kelimesine dahi dokunulmamış olmasıdır.
Muhammad's first revelation - Wikipedia, the free encyclopedia
Dinler tarihi - Vikipedi
Din - Vikipedi
Bu konu uzar gider sonsuz bir tartışma konusudur. Ters görüşler haliyle olacaktır, herkes kendi bildiği gibi yoluna devam etsin.

Bu konularla ilgilenince beynim error veriyor. İşin içinden çıkamıyorum :confused:

Sonsuzluk kelimesinin bile anlamsız kaldığı bir "şeyden" bahsediyoruz. Semavi dinlerin kutsal kitapları, evren konusunda ABC'den öteye gidemiyor. Bilim bile evrenin anlamını çözmekte yetersiz kalıyor. Kaldı ki, sadece "burada bu yazıyor, o yüzden böyledir" diyerek anlam çıkarmaya çalışmak, çok afedersiniz ama saflıktır =)

Konuya geri dönersek, evrenin genişlemeye ve büyümeye devam ettiği bir gerçek. Ancak asıl soru evrenin genişlediği alan neresi? Bu alanda bir boşluktan bahsediyorsak, bu boşluğu oluşturan madde nedir. Bilimin temelinde felsefe yatar. Yokluk kavramını yavaş yavaş ortadan kaldırıyoruz. Ancak cevaplanması gereken fazlasıyla soru var. Astronomi, astro-fizik gibi dallar bize yardımcı olacaktır.

Sonradan gelen ufak edit

Journey to the Edge of the Universe belgeseli evreni biraz olsun anlamak için yeterlidir. Kendimizi küçük hissetmemiz çok normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı