Uzun ömürlü kasa fanı önerisi

celalcinar

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç yıl önce aldığın pek de kaliteli olmayan Frisby Venom marka kasamın fanları da oldukça kalitesiz olduğu için birer birer bozuldular şimdi ise hepsini değiştirme kararı aldım. Uzun ömürlü ve sessiz fanlar arıyorum. Biraz araştırma yaptım ama ışıklı ve kaliteli bir fan almakla ışıksız ve daha kaliteli bir fan almak arasında kararsız kaldım. Bütçeme uygun olarak gördüğüm bir fan seti olarak Thermaltake Pure 12'yi gördüm bu fanı kullananlar varsa deneyimlerini merak ediyorum. Ayrıca bu fanın CFM değerleri yeterli midir? Linki: THERMALTAKE Pure 12
Bir diğeri de ışıksız seçeneğim: Arctic F12
Bu iki seçenek arasından ve bunların dışında hangilerini tavsiye edersiniz?
Kullandığım kasa: Frisby Venom

5c938be9026b4_500.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Enermax fanların ömrü çok uzun (160.000 saat) ve kaliteli ürünler. Bulabilirsen eğer.
Teşekkürler bulmak oldukça zor Amazon Germany'de var onları değerlendireceğim.

Bu fanların garanti edilen ömrü 300.000 saat. Kendi sistemimde kullanıyorum ben de, memnunum.
Bu model gözümden kaçmış özellikleri gayet iyi duruyor. Hem CFM hem ses bakımından iyi ayrıca 4 pin kablo kullanıyor.
Sizin bu konuda yorumunuz nedir? Benim attığım Thermaltake Pure 12 ile Cooler Master SickleFlow'u bir de siz kıyaslayabilir misiniz?

Bu model gözümden kaçmış özellikleri gayet iyi duruyor. Hem CFM hem ses bakımından iyi ayrıca 4 pin kablo kullanıyor.
Sizin bu konuda yorumunuz nedir? Benim attığım Thermaltake Pure 12 ile Cooler Master SickleFlow'u bir de siz kıyaslayabilir misiniz?
SickleFlow'un garanti edilen ömrü TT'den tam 4 kat daha fazla ve teknik özellikleri daha iyi, özellikle de statik basıncı. Ve de 100 TL daha ucuz. Tavsiye edilen ömrü 300.000 değil 160.000 saatmiş, yanlış hatırlamışım.

SickleFlow'un garanti edilen ömrü TT'den tam 4 kat daha fazla ve teknik özellikleri daha iyi, özellikle de statik basıncı. Ve de 100 TL daha ucuz. Tavsiye edilen ömrü 300.000 değil 160.000 saatmiş, yanlış hatırlamışım.
SickleFlow'un gürültülü olduğuna dair yorumlar var. Sizin bu konudaki tecrübeniz nasıl?

F/P ürünü olarak bunu öneririm. CFM değeri oldukça yüksek. Kendi kasama 3 adet takmıştım, oldukça performanslı ve sorunsuz çalışıyorlar. Belli bir RPM hıza çıktığında haliyle ses artıyor fakat genelde 1100-1400 RPM arası çalışıyor fanlar ve rahatsız edici, yüksek bir ses çıkmıyor.
Sessizlik + performans için P12.
Viper'da oldukça iyi bir fan fakat fiyatı çok yükselmiş. Yine de düşünebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı