Uzun ömürlü laptop tavsiyesi

• Konuyu başlatan ByOs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 995

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 11. sınıf öğrencisiyim. Üniversitede yazılım okumayı düşünüyorum ve mezun olana kadar (6 yıl) istediğim her oyunu oynayabileceğim ve olabildiğince uygun fiyatlı (15k civarı) laptop önerebilir misiniz? Aklımda 3050 Ti var ama 1660 Ti bir sürü oyunda daha güçlü bir performans veriyor. Şu an almak istememdeki en büyük sebep piyasanın daha da artacağından korkmam. Üniversiteye daha 2 yıl var ve eğer o zaman almak daha mantıklıysa o zamana kadar GeForce NOW ile de idare edebilirim. Ve yahut seneye RTX 40 serisi çıktığında da alabilirim. Genel olarak derdimin ne olduğunu anladığınızı düşünüyorum, hem ekonomik hem uzun ömürlü olması önemli kısım. Fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 11. sınıf öğrencisiyim. Üniversitede yazılım okumayı düşünüyorum ve mezun olana kadar (6 yıl) istediğim her oyunu oynayabileceğim ve olabildiğince uygun fiyatlı (15k civarı) laptop önerebilir misiniz? Aklımda 3050 Ti var ama 1660 Ti bir sürü oyunda daha güçlü bir performans veriyor. Şu an almak istememdeki en büyük sebep piyasanın daha da artacağından korkmam. Üniversiteye daha 2 yıl var ve eğer o zaman almak daha mantıklıysa o zamana kadar GeForce NOW ile de idare edebilirim. Ve yahut seneye RTX 40 serisi çıktığında da alabilirim. Genel olarak derdimin ne olduğunu anladığınızı düşünüyorum, hem ekonomik hem uzun ömürlü olması önemli kısım. Fikirleriniz nelerdir?
2 yıl uzun bir süre seçimden sonra dolar ciddi oranda düşebilir ama artmaz. Şuan almanızı gerektirecek bir aciliyetiniz yoksa bekleyin.

2 yıl sonra alacaksan ayırdığın parayı döviz olarak tutabilirsin. Yazılım okuyacaksan taşınabilir ve pil ömrü iyi bir bilgisayar alman iyi olur okulda, kafede, uzun yolculuklarda rahat edersin.

Öncelikle 3050 Ti ve 1660 Ti olayına değineyim,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoda da görüldüğü gibi genel anlamda yani saf kas gücü olarak 1660 Ti az bir farkla da olsa daha önde fakat bu fark 5-10 FPS falan. Bazı oyunlarda ise 3050 Ti öne geçiyor ama şöyle bir durum da var VRAM avantajı 1660 Ti tarafında ve bu özellikle modern oyunları yüksek ayarda oynatma konusunda büyük bir avantaj. 3050 Ti cephesinde ise DLSS avantajı var.
İşlemci tarafında ise 4/8 işlemcileri ben artık önermiyorum örneğin İ5 11300H gibi çünkü uzun ömür konusunda sizi yarı yolda bırakırlar.
Tabi bunların yanında ise kasa kalitesi ve disk okuma hızları gibi faktörler var.
Şu an dediğiniz fiyatlara alınabilecek bir cihaz olarak Abra A5 V18.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu var. Hem işlemcisi ileriye dönük, uzun süre sıkıntı çıkarmaz hem de ekran kartı tam güç bir RTX 3050 Ti.
Fakat şunu unutma, en basitinden 3 sene sonra çıkmış bir oyun için de ayar kısman gerekecek üst düzey bir cihaz alamıyorsan.

Steam kütüphanemde kayda değer oyun var ve bilgisayar istemede temel sebebim hikayeli oyunlar. Sanırım en iyisi üniye kadar geforce now almak ve ileride para da bütünleştirip 4060 tarzı bir şey almak. Hepinize tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

Geri
Yukarı