Uzun ömürlü telefon tavsiyesi

tigana94

Hectopat
Şu anda 10 yıldır aralıksız kullandığım bir Android telefonum var. Yine uzun yıllar kullanabileceğim bir telefon satın almayı planlıyorum. Fakat televizyonda denk geldiğim reklamlar haricinde telefonlarla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim.
Video ve fotoğraf ile pek işim yok. Oyun oynamıyorum. Eğer mümkünse bataryasını satın alıp kendim takabileceğim bir telefon arıyorum. Son olarak şirketin vermiş olduğu Xiaomi'nin Redmi serisinden bir telefon kullanıyorum. Bu telefonun kendi uygulamaları içerisinde reklamlar yer alıyor. Açıkçası şahsi telefonumda böyle bir durum söz konusu değil ve alacağım telefonda da olmasını istemiyorum.
Bir telefondan çok şey beklemiyorum ve haliyle çok fazla ücret ödemek istemem. Bu doğrultuda benim için önerebileceğiniz bir telefon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda 10 yıldır aralıksız kullandığım bir Android telefonum var. Yine uzun yıllar kullanabileceğim bir telefon satın almayı planlıyorum. Fakat televizyonda denk geldiğim reklamlar haricinde telefonlarla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim.
Video ve fotoğraf ile pek işim yok. Oyun oynamıyorum. Eğer mümkünse bataryasını satın alıp kendim takabileceğim bir telefon arıyorum. Son olarak şirketin vermiş olduğu Xiaomi'nin Redmi serisinden bir telefon kullanıyorum. Bu telefonun kendi uygulamaları içerisinde reklamlar yer alıyor. Açıkçası şahsi telefonumda böyle bir durum söz konusu değil ve alacağım telefonda da olmasını istemiyorum.
Bir telefondan çok şey beklemiyorum ve haliyle çok fazla ücret ödemek istemem. Bu doğrultuda benim için önerebileceğiniz bir telefon var mı?

Bütçe ne kadar? Bütçeni yaz ona göre önerelim.

Bu telefonda batarya değişimini yapamam sanırım.

Öyle telefonlar kalmadı. Batarya değişimini servis yapar. Şu olur orijinal batarya yerine yan sanayi Deji'ya da rova batarya alırsan kendin takabilirsin ama cihazın içini açma bataryayı söküp cihazdaki herhangi bir unsura zarar vermeden kapatma olayına ne kadar hakimsin? Bu da önemli.

Bütçe ile ilgili sorun yok fakat dediğim gibi bir telefondan çok şey beklemediğim için de 20.000 - 25.000 TL vermek istemem. 15.000 altı iyi olabilir.

Snapdragon'lu S20 FE ya da S21 FE alabilirsin. Güncelleme olayına hiç bulaşmam kutudan çıkan sürümle kullanırım dersen POCO X4 GT de senin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Öyle telefonlar kalmadı. Batarya değişimini servis yapar. Şu olur orijinal batarya yerine yan sanayi Deji'ya da rova batarya alırsan kendin takabilirim ama cihazın içini açma bataryayı söküp cihazdaki herhangi bir unsura zarar vermeden kapatma olayına ne kadar hakimsin? Bu da önemli.
Hakim değilim 🙂 Şuan kullandığım telefon içinde 2 veya 3 defa Deji'den batarya alıp taktım. Ama eski telefon olduğu için ekstra birşey gerektirmiyor kapı açıp kapatmak kadar kolay. O yüzden yeni alacağım telefonu da uzun süre kullanmayı hedeflediğim için sürekli servise verip bataryasını değiştirmek istemiyorum.

Hakim değilim 🙂 şu an kullandığım telefon içinde 2 veya 3 defa Deji'den batarya alıp taktım. Ama eski telefon olduğu için ekstra bir şey gerektirmiyor kapı açıp kapatmak kadar kolay. O yüzden yeni alacağım telefonu da uzun süre kullanmayı hedeflediğim için sürekli servise verip bataryasını değiştirmek istemiyorum.

POCO X4 GT almanı tavsiye ederim. Samsung amiral gemisi cihazları kalite olarak güzel ve uzun ömürlü ama aynı durum bataryalar için geçerli değil. Bataryada servisle uğraşmak istemiyorsan POCO X4 GT alman bence daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı