Uzun Saç İçin Şampuan Önerisi

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Saçımı bir senedir uzatıyorum. Hala da uzatacağım. Kışın saçım dökülmez, kabarmazdı. Son iki ayda saçımın uçları çok kabarmaya, dökülmeye ve ölü gibi olmaya başladı. Yaz mevsimine girdiğimiz için mi böyle oldu bilmiyorum. Bir senedir Clear Men Şampuan kullanıyorum. Saçım yağlı, dalgalı ve kalın telli. Bir gün yeşil sabun kullanmayı denediğimde aşırı kuru olmuştu. Yıkarken elim saçıma takılıyor ve dökülüyor. Yani saçıma uygun şampuan arıyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

Saçını tarıyor musun? Benim de saçım baya uzun taramadığım için çok dökülüyormuş gibi oluyor. Şampuan olarak ise şunu kullanıyorum; Schwarzkopf Gliss Total Repair Shampo.
Screenshot_19.png

Uzun ve kıvırcık saçlarım var. Size kadın şampuanı kullanmanızı öneriyorum. Daha iyi oluyorlar. Ben kendim Panthene şampuan (kepek karşıtı) ve Elidor saç kremi (bakım için olan, turuncu renkli) kullanıyorum.

Saçını tarıyor musun? Benim de saçım baya uzun taramadığım için çok dökülüyormuş gibi oluyor. Şampuan olarak ise şunu kullanıyorum; Schwarzkopf Gliss Total Repair Shampo.
Eki Görüntüle 331492
Yeşil sabunu bir kere kullandığım zaman taramak zorunda kaldım. Normalde taramıyorum.

Uzun saçı taramaz isen çok dökülüyormuş hissi verir. Çünkü kopan saçlar falan saçında kalır sürekli. Banyo yaptıktan sonra saçını taramalısın.
Banyodan çıkıp havluyla kuruduktan sonra elimi tarak gibi kullanıyorum. Saçım elimde takılıyor ve takılınca da dökülüyor. Taramayı deneyeceğim. Schwarzkopf Gliss'e biraz ısındı içim. Benim saçıma göre bulabilir misin? Besleyici, onarıcı, güçlendirici, canlandırıcı, kırılma karşıtı, nemlendirici ve parlaklık verici gibi şampuanlar var. Benim saçıma uygun şampuan hangisi çözemedim. Mesela yıpranmış saçlar için şampuan var. Yıpranmayı önledikten sonra tekrar şampuan değiştirmek mi gerekiyor?

Banyodan çıkıp havluyla kuruduktan sonra elimi tarak gibi kullanıyorum. Saçım elimde takılıyor ve takılınca da dökülüyor. Taramayı deneyeceğim. Schwarzkopf Gliss'e biraz ısındı içim. Benim saçıma göre bulabilir misin? Besleyici, onarıcı, güçlendirici, canlandırıcı, kırılma karşıtı, nemlendirici ve parlaklık verici gibi şampuanlar var. Benim saçıma uygun şampuan hangisi çözemedim.
Bence sen dediğim şampuanı kullan. Tarak da kullan. Farkı göreceksin. Bende elimi tarak niyetine kullanıyorum ama bu doğru değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı