Uzun süre kapalı kalan iPad sorun çıkarır mı?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Bir süre IPad'imi kapalı tutacağım. 1 ay boyunca kökten kapalı kalacak. Cihaz yeni ve en son çıkandan. Uzun süre bataryası veya herhangi bir bölümü sorun çıkarır mı?

IPad'imi 3 sene çekmecede unuttum sonra bir gün aklıma geldi ve uzun bir şarj süresinde sonra PC üzerinden güncelleme yaparak kullandım. Arada gelen yazılım güncellemelerini almadığı için ilk açılınca mala bağlamıştı iTunes üzerinden güncelleyince bir problem kalmadı.

Hocam bunun sebebi nedir?
Çoğu şirket, cihazlarının raf ömrünü bilir ve göndermeden önce %60 ila %80 arasında ön şarj yapar. Bir Li-ion pilde, özellikle sıcakken %80'in üzerine çıkınca eskimeler oluyor, bu yüzden bu durumdan da kaçınıyorlar. Bu nedenle, kutudan çıkar çıkmaz tam olarak şarj edilmiş bir cihaz bulamazsınız.

Tipik Li-ion pil, ayda %2–3 oranında kendi kendine boşalır. Bu nedenle, pilleri %20'ye ulaşmadan çok önce satılacağını bilerek, iPhone'ları %80 şarjlı olarak dünyaya göndermek tamamen güvenlidir. Bu, pil ömrü için temel noktadır. Çoğu hibrit otomobil, akülerini yalnızca %80'e kadar şarj eder ve %20'ye kadar deşarj eder ve bu piller, kusur veya hasar hariç, otomobilin ömrü boyunca dayanır.

Çoğu şirket, cihazlarının raf ömrünü bilir ve göndermeden önce %60 ila %80 arasında ön şarj yapar. Bir Li-ion pilde, özellikle sıcakken %80'in üzerine çıkınca eskimeler oluyor, bu yüzden bu durumdan da kaçınıyorlar. Bu nedenle, kutudan çıkar çıkmaz tam olarak şarj edilmiş bir cihaz bulamazsınız

Tipik Li-ion pil, ayda %2–3 oranında kendi kendine boşalır. Bu nedenle, pilleri %20'ye ulaşmadan çok önce satılacağını bilerek, iPhone'ları %80 şarjlı olarak dünyaya göndermek tamamen güvenlidir. Bu, pil ömrü için temel noktadır. Çoğu hibrit otomobil, akülerini yalnızca %80'e kadar şarj eder ve %20'ye kadar deşarj eder ve bu piller, kusur veya hasar hariç, otomobilin ömrü boyunca dayanır.
Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Çok açıklayıcı bir anlatım oldu.

Geri
Yukarı