Uzun süre kutusunda bekleyen termal macun bozulur mu?

Melihhh19

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Dün bir bilgisayarcı arkadaşa gidip işlemcinin termal macununu değiştirdim ve sıktığı macun kaliteli bir marka olan Arctic MX-4 idi orada sıcaklık testleri yaptım ve 95W güç çekerken 65-68 derece arasında değişiyordu fakat eve geldiğimde işlemci soğutucu birkaç kere çıkarıp takmak zorunda kaldım ve bilgisayarı açtığımda işlemciye test yaptım ve sıcaklıklar 80-85 derecelere kadar çıktımıştı bende başlıkta yazdığı gibi tahmini olarak bundan 3 yıl önce Arctic MX-4 4gr termal macun almıştım. İlk geldiği zaman ekran kartının termal macununu değiştirmek için yaklaşık olarak 2 gr kullanıp kalanını kapağını kapatıp orijinal kilitli poşetine koyup oda sıcaklığında ışık almayan bir dolap gözünde bekletiyordum. Bugün termal macunumu değiştirdim sıkarken mı hata yaptım bilmiyor ama hiçbir etkisi olmadı hatta işlemcim daha çok bile ısındı diyebilirim. Termal macun beklediği yerde iletkenlik özelliğini kaybedebilir mi? Sıkarken mi hata yaptım bilmiyorum ama termal macunu sıkmadan önce işlemcinin üstündeki kalıntıları izopropil alkol ile temizledim ondan sonra sıktığım termal macunu bir kart yardımı ile her tarafa eşit yaydım fakat yayarken bir miktar termal macun işlemcinin çevcevi değimiz metal kısmına denk geldi acaba ondan mı sıkıntı oldu bilmiyorum eğer konu hakkında bilginiz varsa yazarsanız çok mutlu olurum. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı