Uzun süre sonra yaptığım ilk tasarımım

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Yaptığım tasarımda herhangi ek bir font veya eklenti kullanmadım. Eskiden Photoshop programını öğreneyim gelecekte işime yarar diye düşünerekten eğitim videolarını izledim. Sonra bilgisayar ile ilgili sıkıntılar yaşadım bıraktım. Bugün canım sıkıldı tekrar programı yükledim ve çıkan tasarım bu. Sizden istediğim sizce nasıl duruyor? Mükemmel veya şahane demenizi beklemiyorum. Nerelerde hata yapmışım nereleri iyi yapmışım onları söylemenizi istiyorum ve 10 üzerinden numaralandırmanızı istiyorum.

1.jpg

Font Türkçe değildi bu yüzden bazı harflerde bozuldu. Mecburen "ı" harfini "i" gibi kullanmak zorunda kaldım.

Yaptığım tasarımda herhangi ek bir font veya eklenti kullanmadım. Eskiden Photoshop programını öğreneyim gelecekte işime yarar diye düşünerekten eğitim videolarını izledim. Sonra bilgisayar ile ilgili sıkıntılar yaşadım bıraktım. Bugün canım sıkıldı tekrar programı yükledim ve çıkan tasarım bu. Sizden istediğim sizce nasıl duruyor? Mükemmel veya şahane demenizi beklemiyorum. Nerelerde hata yapmışım nereleri iyi yapmışım onları söylemenizi istiyorum ve 10 üzerinden numaralandırmanızı istiyorum.

Eki Görüntüle 1026845

10/5 Yazılar daha okunaklı olabilir arka plan karatma veya bulanıklaştırma ile Atatürk ön plana çıkarılabilir.

Yazılar ve Atatürk çok küçük.

Atatürk bundan daha küçükdü en fazla bu kadar büyüdü. Daha fazlasında netlik bozuluyordu. Yazılarda büyütünce karmaşıklık çıkartacağını düşündüm. Daktilo yazılarına benzetmek istediğimden bu tarzda tuttum.

Aslında çalışma güzel. Ciddiyim.

Falso kısımlar ise altın oran ve tipografi. İşçilik kısmına girmiyorum çünkü işçilik yapa yapa gelişecek bir olay.

Tipografi ve kompozisyon yerleşimi üzerine düşersen daha göze hitap eden şeyler ortaya koyabilirsin.

Yazılar sönük kalmış biraz, tasarım konusunda bilgi sahibi değilim ancak, genel olarak beğendim. Bir de fazla siyah geldi, mesela Atatürk'ün etrafını biraz renk olarak açabilirsiniz diye düşünüyorum. Yazılar biraz belirginleşir bir de Atatürk'ün çevre kısmı açılırsa, daha vurucu bir kare olabilir.. ben beğendim

1.jpg

Artık okunabiliyor gibime geliyor yazılar. Atatürk'ü elimden geldiğince net şekilde büyüttüm biraz turuncu ve kahverengi arasında tonlama yapmaya çalıştım.

Geri
Yukarı