Uzun süre spora ara vermek

Ynka

Hectopat
Arkadaşlar merhaba geçirdiğim trafik kazası yüzünden bileğim kırıldı bu yüzden 3 ay spora ara verdim vücudum bayağı güzeldi 8 ay spor yapmıştım ama 3 ay hiç gidemedim şimdi 1 hafta oldu başlayalı ama motivasyon olarak pek iyi değilim bırakmadan önce kaldırdığım ağırlıkların yarısını kaldırırken bile zorlanıyorum toparlanmam ne kadar sürer? Bir de kreatin alarak mı devam edeyim yoksa uzun süre bir şey kullanmayayim mi? 8 aylık süreçte 2 ay kullandım.

1 ay sonra toparlarsın kendini kas hafızası oldugu için çok daha hızlı toparlanırsın baştaki gibi olmaz creatine de başlayabilirsin 2 hafta kullan 1 hafta ara ver şeklinde spordan hemen sonra almanı öneririm.

Kas hafızası sayesinde kaybettiğin formu daha rahat bir şekilde yakalayabiliyorsun bildiğim kadarıyla.

Son düzenleme:
Kreatin bence kullan 1 ay da toparlarsın ara verirsen bu gayet normal moral bozcak bir şey yok altyapı olduğu için eski seviyene gelene kadar daha hızlı gelişirsin hatta motivasyon olmasa bile istikrar ın olsun eğer istikrar olursa başarabilirsin.

Altyapın hala vardır muhtemelen, 2-3 aya yine güzel bir vücut yaparsın sıkı çalışırsan. Kreatin kullanmanı öneririm, ben de kullanıyorum. Ayrıca spordan önce 1000-1250MG arası L-Arjinin de alabilirsin, bu sayede kaslarına kan pompalanır ve kas bölgelerine daha fazla protein aktarılır.

Arkadaşlar merhaba geçirdiğim trafik kazası yüzünden bileğim kırıldı bu yüzden 3 ay spora ara verdim vücudum bayağı güzeldi 8 ay spor yapmıştım ama 3 ay hiç gidemedim şimdi 1 hafta oldu başlayalı ama motivasyon olarak pek iyi değilim bırakmadan önce kaldırdığım ağırlıkların yarısını kaldırırken bile zorlanıyorum toparlanmam ne kadar sürer? Bir de kreatin alarak mı devam edeyim yoksa uzun süre bir şey kullanmayayim mi? 8 aylık süreçte 2 ay kullandım.

Hocam vücut geliştirme sporunda çok bir şey kaybetmezsin. Kas hafızası olayı cidden çok etkiliyor. Dert etme sağlığın iyi olsun gerisi kolay.

Geri
Yukarı