İnceleme Uzun süreli Excalibur G770 3050 Ti kullanım deneyimlerim

Faturasını kaybettiğim için aldığım tarihi bulamadığım laptoplar arasındadır kendisi. Yaklaşık 1 sene oldu diyebilirim. Alma sebebime gelirsek masaüstü performansına yakın taşınabilir bir cihaz almaktı. İlk başta tereddüt ettim 3050 Ti i5 11. nesil nasıl oluyor da 15.800K? 15 günlük şartsız cayma hakkımı göze alarak satın aldım. Kargo ertesi sabah elime ulaştı. Gayet sağlamdı. Bilgisayarın içinde kullanılan parçalar dandiktir diye düşünürken kullanılan SSD'nin Crucial marka RAM'in ise Samung BB olduğunu öğrendim. Değerlendirmeye gelirsek:

Artılar:
  • Tam bir F/P ürünü
  • Kaliteli SSD ve RAM
  • 144Hz ekranı
  • Windows 11 SE
  • Çift fan
  • RGB 3 Bölmeli Klavye

Eksiler:
  • Kasa kalitesi
  • Kutu içeriği yetersizliği
  • Isı
Bilgisayarı açtığımda şaşırtan durumlardan birisi de orijinal Windows lisansı ile gelmesiydi. Kasa kalitesi Premium hissettirmese de ideal denilebilecek durumda. Kutu içeriğinden driver flash belleği mouse ya da hediye çanta tarzı bir şey beklerken dımdızlak bilgisayar ve şarj aleti yolladılar. Isınma sorununa gelirsek bu normal bir şey, sonuçta geniş bir teknolojiyi küçültüp 15.6 inch bir bilgisayara sığdırmak kolay olmamalıydı. Rakiplerine göre ortalama 4-5 derece daha fazla ısınan Excalibur için bilgisayar altı fanı şart gibi duruyor (yüksek grafikli oyunlar için). Garanti kısmına gelirsek bilgisayarın menteşesini kırdığım zaman çakmak Casper servis de beni önce ağırlayıp çay kahve ikram etmeleri ardından bilgisayarımı müşteri memnuniyeti başlığı adı altında 2 saat içerisinde ücretsiz bir şekilde tamir etmeleri çok klas bir hareketti.

Almak isteyenler için link bırakıyorum:

Son düzenleme:
Faturasını kaybettiğim için aldığım tarihi bulamadığım laptoplar arasındadır kendisi. Yaklaşık 1 sene oldu diyebilirim. Alma sebebime gelirsek masaüstü performansına yakın taşınabilir bir cihaz almaktı. İlk başta tereddüt ettim 3050 Ti i5 11. nesil nasıl oluyor da 15.800k? 15 günlük şartsız cayma hakkımı göze alarak satın aldım. Kargo ertesi sabah elime ulaştı. Gayet sağlamdı. Bilgisayarın içinde kullanılan parçalar dandiktir diye düşünürken kullanılan SSD'nin Crucial marka RAM'in ise Kingston olduğunu öğrendim. Değerlendirmeye gelirsek:

Artılar:
  • Tam bir F/P ürünü.
  • Kaliteli SSD ve RAM.
  • 144Hz ekranı.
  • Windows 11 SE.
  • Çift fan.

Eksiler:
  • Kasa kalitesi.
  • Kutu içeriği yetersizliği.
  • Isı
Bilgisayarı açtığımda şaşırtan durumlardan birisi de orijinal Windows lisansı ile gelmesiydi. Kasa kalitesi Premium hissettirmese de ideal denilebilecek durumda. Kutu içeriğinden driver flash belleği mouse ya da hediye çanta tarzı bir şey beklerken dımdızlak bilgisayar ve şarj aleti yolladılar. Isınma sorununa gelirsek bu normal bir şey, sonuçta geniş bir teknolojiyi küçültüp 15.6 inch bir bilgisayara sığdırmak kolay olmamalıydı. Rakiplerine göre ortalama 4-5 derece daha fazla ısınan Excalibur için bilgisayar altı fanı şart gibi duruyor (yüksek grafikli oyunlar için). Garanti kısmına gelirsek bilgisayarın menteşesini kırdığım zaman çakmak Casper servis de beni önce ağırlayıp çay kahve ikram etmeleri ardından bilgisayarımı müşteri memnuniyeti başlığı adı altında 2 saat içerisinde ücretsiz bir şekilde tamir etmeleri çok klas bir hareketti.

En azından servisi iyi Monster alacağına insanlar Casper yönelmeli bence :D

Faturasını kaybettiğim için aldığım tarihi bulamadığım laptoplar arasındadır kendisi. Yaklaşık 1 sene oldu diyebilirim. Alma sebebime gelirsek masaüstü performansına yakın taşınabilir bir cihaz almaktı. İlk başta tereddüt ettim 3050 Ti i5 11. nesil nasıl oluyor da 15.800K? 15 günlük şartsız cayma hakkımı göze alarak satın aldım. Kargo ertesi sabah elime ulaştı. Gayet sağlamdı. Bilgisayarın içinde kullanılan parçalar dandiktir diye düşünürken kullanılan SSD'nin Crucial marka RAM'in ise Kingston olduğunu öğrendim. Değerlendirmeye gelirsek:

Artılar:
  • Tam bir F/P ürünü
  • Kaliteli SSD ve RAM
  • 144Hz ekranı
  • Windows 11 SE
  • Çift fan

Eksiler:
  • Kasa kalitesi
  • Kutu içeriği yetersizliği
  • Isı

Çok güzel bir anlatım olmuş tebrik ederim.

En azından servisi iyi Monster alacağına insanlar Casper yönelmeli bence :D

Abim güncel olarak Abra A5 v17.2 kullanıyor. Control Center vb. uygulamaları bana dandik geldi ama yanında çanta ve USB hediye ettiler. Bu arada fikrinize katılıyorum abimle özellikleri aynı bilgisayarın fakat arada 4 bin TL'lik bir fark var. Gerçekten uçurum resmen...

Abim güncel olarak Abra A5 v17.2 kullanıyor. Control Center vb. uygulamaları bana dandik geldi ama yanında çanta ve USB hediye ettiler. Bu arada fikrinize katılıyorum abimle özellikleri aynı bilgisayarın fakat arada 4 bin TL'lik bir fark var. Gerçekten uçurum resmen...

Monstera yakından bakıyorum 2-3 senedir bir de Casper'a bence Casper daha çok yol aldı kendini geliştirdi PC kasaları da fena değil bence fiyatına göre.

Zaten laptoplarda ARGE ve para eden şey soğutma ve malzeme kalitesi. Bir ASUS ile Casper'ı ayıran en büyük şey budur. Geri kalanını Intel Nvidia AMD satıyor zaten. Yine de TR şartlarında alınıp kullanılır. Hiç deneyimlemedim ama sıvı metal ile bir tık iyi olabilir belki. Her ne kadar tehlikeli olsa da etki ediyor.

Zaten laptoplarda arge ve para eden şey soğutma ve malzeme kalitesi. Bir ASUS ile Casper'ı ayıran en büyük şey budur. Geri kalanını Intel NVIDIA AMD satıyor zaten. Yine de TR şartlarında alınıp kullanılır. Hiç deneyimlemedim ama sıvı metal ile bir tık iyi olabilir belki. Her ne kadar tehlikeli olsa da etki ediyor.

Gönül isterdi ASUS ROG Zephyrus çekmek fakat ekonomi bu haldeyken zor hocam.

Faturasını kaybettiğim için aldığım tarihi bulamadığım laptoplar arasındadır kendisi. Yaklaşık 1 sene oldu diyebilirim. Alma sebebime gelirsek masaüstü performansına yakın taşınabilir bir cihaz almaktı. İlk başta tereddüt ettim 3050 Ti i5 11. nesil nasıl oluyor da 15.800k? 15 günlük şartsız cayma hakkımı göze alarak satın aldım. Kargo ertesi sabah elime ulaştı. Gayet sağlamdı. Bilgisayarın içinde kullanılan parçalar dandiktir diye düşünürken kullanılan SSD'nin Crucial marka RAM'in ise samung bb olduğunu öğrendim. Değerlendirmeye gelirsek:

Artılar:
  • Tam bir F/P ürünü.
  • Kaliteli SSD ve RAM.
  • 144Hz ekranı.
  • Windows 11 SE.
  • Çift fan.
  • RGB 3 bölmeli klavye.

Eksiler:
  • Kasa kalitesi.
  • Kutu içeriği yetersizliği.
  • Isı

Kardesim cok guzel tarafsiz anlatmissin uzun zamandir Excalibur hakkında bu kadar mantikli konusan görmedim. Senin laptopunun bir üst neslini kullanıyorum gayet yeterli isinma olabiliyor ama laptop cok ince rakiplerine göre o yuzden olduğunu düşünüyorum. 2 kati verip MSI almadiktan sonra Excalibur en mantıklı secenek gibi duruyor. Alacak arkadaşlar icin faydali olur umarım. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı