Uzun süreli PC kullanımı sonrası gözlerin bozulma korkusu

Abdullah_TR

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben normalde günde 2 saat falan kullanırım PC onun dışında 1 2 saat de PS4 kullanırım ama canlı dersler nedeniyle 3 4 saat sadece EBA için kullanırım. Ardından kendim de kullanınca 6 7 saat olur ve bana gözüm bozulacak gibi şeyler aklıma geliyor. Ayrıca benim bilgisayarla ilgim yüksek ve ben yazılım mühendisliği okuyacağım. Mecburen büyüğünce günde 7 8 saat PC başında kalıcağım. Bu benim gözlerimi bozar mı? Ben gözlük takmak istemiyorum.

Günde 8-9 saat PC başındayım, hiçbir şey olmuyor. Ayrıca göz PC yüzünden bozulmaz. Yakın bakmaktan, aralıksız bakmaktan bozulur. Arada bir 15 dk PC başından kalkarsan gözlerin dinlenmiş olur hem.

Arkadaşlar ben normalde günde 2 saat falan kullanırım PC onun dışında 1 2 saat de PS4 kullanırım ama canlı dersler nedeniyle 3 4 saat sadece EBA için kullanırım. Ardından kendim de kullanınca 6 7 saat olur ve bana gözüm bozulacak gibi şeyler aklıma geliyor. Ayrıca benim bilgisayarla ilgim yüksek ve ben yazılım mühendisliği okuyacağım. Mecburen büyüğünce günde 7 8 saat PC başında kalıcağım. Bu benim gözlerimi bozar mı? Ben gözlük takmak istemiyorum.
Derslerini uzaktan izleyebilirsin monitörü çevirip yatağına falan giderek.

Bilgisayarın gözlerini bozduğuna dair kesin bir kanıt bulunmadığını ancak çok yakından bakmanın miyop (yakın görme bozukluğu) gelişimi için risk oluşturabildiğini söyleyen yeditepe üniversitesi göz hastalıkları araştırma ve uygulama merkezi uzmanlarımız uzun dönem bilgisayar kullanımından dolayı, bilgisayar kullanıcılarının yarısından çoğunda göz yorgunluğu, baş ağrısı, bulanık görme, gözlerde batma, sulanma bazen çift görme şikâyetleri görülebildiğini ve görme sistemindeki bu tip bulgular vücut ve mental yorgunluğa neden oluyor ve buna bağlı olarak içgüdü kayıpları yaşandığını da sözlerine ekliyor.

Yesile bak dinlendirir.
Ben kablosuz klavye vs kullanıp 2 3 metre uzaktan bakiyorum.
Not gözlerim bozuk yakinda cizdirecegim.

Bir şey daha soracağım ben futbol izlemeyi severim bizim odalar bayağı büyük yaklaşık 8 metreden maçın dakikasına bakarım bazen tam kaçıncı dk olduğunu anlayamam bu gözümün sorunu mu ya da çok ufak bir yere 8 metreden baktığım için mi olur?
Derslerini uzaktan izleyebilirsin monitörü çevirip yatağına falan giderek.

Öyle ders çalışan birini hiç gördünmü gerçekten.

Bir şey daha soracağım ben futbol izlemeyi severim bizim odalar bayağı büyük yaklaşık 8 metreden maçın dakikasına bakarım bazen tam kaçıncı dk olduğunu anlayamam bu gözümün sorunu mu ya da çok ufak bir yere 8 metreden baktığım için mi olur?

Ben. Yatağın önüne küçük bir sehpa koyabilirsin.

Uzaklıktan ve bitrateden dolayıdır.

Geri
Yukarı