Uzun vadeli yatırım planları

mehmet.bilen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Merhabalar;

Günümüz şartlarını baz alarak uzun vadeye yatırım yapacak olsanız hangi tür yatırımları seçerdiniz? Şahsen ben altına yatırım yapıyorum. Altını fiziksel olarak değil de banka* hesapları aracılığı ile yapıyorum. Altın türü olarak ise gram şeklinde biriktiriyorum. Kendi görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

*
Kuveyttürk

Özel bir ricam var. Eğer finans takip etmiyorsanız ve yatırımlar ile ilgili bilginiz yoksa gereksiz cevap yazmayın lütfen. Konu altında yanlış bilgilere bağlı hatalar olmasın. Yatırım yapacak insanlar bu konuyu görür ve yanlış bilgilere dayalı kararlar verebilirler.

Altın da güvenilir limandır ama benim güvendiğim bir başka şey ise ethereum. Şu anda elimde 3 ETH var ve 840 TL'den almıştım. Şu anda sanırım 1000 TL olması lazım tanesinin az daha bekleteceğim.
Dijital madenleri nasıl satın aldınız. Nasıl tutuyorsunuz?

Dijital madenleri nasıl satın aldınız. Nasıl tutuyorsunuz?
Şimdi hocam bunların satıldığı siteler var adlarını vermeyeyim reklama girer. Burada bir hesap açıyorsunuz ve banka hesabınızdan parayı yatırarak (güvenilir sitelerden yapmaya özen gösterin) siteden hangi kriptoparayı alacağınızı seçiyorsunuz. Bitcoin, Ethereum veya Ripple gibi. Aldıktan sonra buradan aldığınız kriptoparanın kendi cüzdanınıza çekiyorsunuz, kare kod veya cüzdan kodunu yazarak. Ve satma kısmı da şöyle işliyor, siteye kendi cüzdanınızdan kriptoparalarınızı atıyorsunuz ve satarak banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Çoğu sitede en az işlem yapabileceğiniz para 100 TL'dir.

Şimdi hocam bunların satıldığı siteler var adlarını vermeyeyim reklama girer. Burada bir hesap açıyorsunuz ve banka hesabınızdan parayı yatırarak (güvenilir sitelerden yapmaya özen gösterin) siteden hangi kriptoparayı alacağınızı seçiyorsunuz. Bitcoin, Ethereum veya Ripple gibi. Aldıktan sonra buradan aldığınız kriptoparanın kendi cüzdanınıza çekiyorsunuz, kare kod veya cüzdan kodunu yazarak. Ve satma kısmı da şöyle işliyor, siteye kendi cüzdanınızdan kriptoparalarınızı atıyorsunuz ve satarak banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Çoğu sitede en az işlem yapabileceğiniz para 100 TL'dir.
Cüzdan güvenliği nasıl oluyor. MD5 anahtarlarına benze cüzdan kodları oluyor zannedersem. Bu kodun çalınması gibi durumlarda cüzdan tehlikeye girer mi? Cüzdanın tehlike altında olacağı durumlar neler?

Cüzdan güvenliği nasıl oluyor. MD5 anahtarlarına benze cüzdan kodları oluyor zannedersem. Bu kodun çalınması gibi durumlarda cüzdan tehlikeye girer mi? Cüzdanın tehlike altında olacağı durumlar neler?
Sistem şöyle işliyor; her ödeme aldığınızda cüzdan adresiniz otomatik olarak değişerek sitelerin aldığı parayı geri çekme ihtimali sıfırlanmış oluyor, bu durum tam tersi için yani ödeme yaptığınızda da geçerli. Her kriptopara biriminin cüzdan kodu az farklı oluyor, bu da çalınma ihtimallerini azaltan bir durum. Ve o cüzdan kodu sadece tek kullanımlıktır.

Altın da güvenilir limandır ama benim güvendiğim bir başka şey ise ethereum. Şu anda elimde 3 ETH var ve 840 TL'den almıştım. Şu anda sanırım 1000 TL olması lazım tanesinin az daha bekleteceğim.
Eth artık 5. 000 - 6.000 lira civarlarında. Maşallah güzel yatırım tercihi olmuş.
Ben de mayıs gibi elimdeki tüm bitcoinleri çıkarmıştım, halving vb. düşüş olur şeklinde düşünmüştüm. Şimdi neredeyse 5'e katladı. Ahh ahh 😃

Rippledan epey umutluydum uzun süredir ancak şimdi durumu kötü. Mahkemeyi kazanır da eski yatırımcıları kendine çekerse, şubattan sonra mart nisan gibi değerleneceğini ön görüyorum ama kısmet, yalnızca kendi düşüncem

Altın da güvenilir limandır ama benim güvendiğim bir başka şey ise Ethereum. Şu anda elimde 3 ETH var ve 840 TL'den almıştım. Şu anda sanırım 1000 TL olması lazım tanesinin az daha bekleteceğim.
Naptınız? Aldınız mı ada?

Bu güzelmiş:

@Hababam38

Yeni konular

Geri
Yukarı