Uzun zaman sonra antrenman yapmaya başladıktan sonra kaslarda ağrı oluşması

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir aralar Gym'e gidiyordum sonra bıraktım. Yaklaşık 1 senedir de hiç spor yapmıyordum. Artık yapmaya karar verdim ve evde karın kası çalışmaya başladım. Ağır bir antrenmandı antrenmandan sonra kaslarım çok ağrımaya başladı. Normalde bir antrenmandan sonra 1 gün dinlenme verip tekrardan çalışıyordum fakat şu anda ilk antrenmanını yapalı 3 gün oluyor mekik bile çekemiyorum kaslarım o kadar ağrıyor. Ne yapmalıyım sizce bu durumda? Karın kaslarımdaki ağrıların gitmelerini beklerken başka bir vücut bölgesine mi çalışayım yoksa bu halimle karın antrenmanı yapmaya çalışırsam muhtemelen yapmam imkansız.

Isınma yapmıyorsanız ya da uzun bir aradan sonra fazla ağır bir idman yaptıysanız (ki sizin durumunuz bu galiba) normal. İdman öncesi ısınma yapıyor musunuz? Yapmıyorsanız yapın. Ayrıca hangi aletlerle, ne koşullarda, nasıl çalışıyorsunuz bilmiyorum ama koca bir günü sadece karın bölgesine ayırmak biraz mantıksız bence.

Muhtemelen fazla kaçırmışsınızdır. Türkiye her önüne gelen antrenörüm diye gezdiği için doğal banada spor salonunda hoca diye kasiyeri vermişlerdi, adam bütün makinelerden 4x12 ağırlığı kafana göre takıl diye çayıra saldı beni sakat gibi gezdim 2 hafta üyeliği iptal ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karın kasları bu güne kadar çalışırken en çok ağrıtan ve en uzun süre ağrısı geçmeyen şeylerden biriydi benim için. Durum normal olabilir yani. Tek set mekik çektikten sonra 2 hafta dik duramadığımı hatırlıyorum :D

Evde barfiks-mekik-şınav yapıyorum elimden geldiğince, ilk başladığımda 3 gün her yerim ağrıdı. 3 gün dinlendikten sonra tekrar başladım, o günden sonra daha ağrımadı. Normal sayılabilir, biraz daha dinlenin.

Isınma yapmıyorsanız ya da uzun bir aradan sonra fazla ağır bir idman yaptıysanız (ki sizin durumunuz bu galiba) normal. İdman öncesi ısınma yapıyor musunuz? Yapmıyorsanız yapın. Ayrıca hangi aletlerle, ne koşullarda, nasıl çalışıyorsunuz bilmiyorum ama koca bir günü sadece karın bölgesine ayırmak biraz mantıksız bence.

Isınma yapmıyorum hocam sanırım yapmam lazımdı.

Evde barfiks-mekik-şınav yapıyorum elimden geldiğince, ilk başladığımda 3 gün her yerim ağrıdı. 3 gün dinlendikten sonra tekrar başladım, o günden sonra daha ağrımadı. Normal sayılabilir, biraz daha dinlenin.

Hocam peki sizce bugün kaslarımın ağrıyan halleriyle antrenmanı yarım yamalak yapmaya çalışayım mı yoksa ağrının dinmesinimi bekleyeyim.

Hocam peki sizce bugün kaslarımın ağrıyan halleriyle antrenmanı yarım yamalak yapmaya çalışayım mı yoksa ağrının dinmesinimi bekleyeyim.
Bence yapmayın. Ağrılarınız geçince ya da ağrılar hafifleyince başlayın. Zaten kendinizi bilirsiniz yapıp yapamayacağınızı.

Isınma yapmadan olmaz. Kasları o baskıya, zorlanmaya hazırlamak lazım. Bölgesel ısınma da yapabilirsiniz, çalışacağınız bölgeden bağımsız olarak tüm vücudunuzu da ısıtabilirsiniz. Ben ikinciyi tavsiye ederim.

Şu videodaki hareketleri uygulayabilirsiniz. Öncesinde ısınmadığınız antrenmanlarla ısındığınız antrenmanlar arasındaki farkı siz de fark edeceksiniz muhtemelen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı